23 Şubat 2020 Pazar 13:37
Rüyada yılan görmek ne demektir? Rüyada yılan görmek neye işaret eder?
Takip Et:

Rüyada yılan görmek farklı kişiler tarafından farklı şekillerde yorumlanmıştır. Kimi tabircilere göre rüyada görülen yılan, rüyayı gören kişinin vakit namazını kaçırması anlamına gelmektedir. Namaza göstermesi gereken değeri göstermeyen kişilerin bu rüyayı görmeleri sonrasında namaza değer verilmesi gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır.

Diğer yandan farklı rüya tabircilerine göre rüyada yılan görülmesi düşmanlar tarafından gelecek zararlara yorulmaktadır. Rüyada görülen yılanın türüne göre farklı yorumlamalar yapılabilmektedir.

Rüyada Zehirsiz Yılan Görmek

Rüya sahibinin eline para geçeceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Arkadan Yılan Geldiğini Görmek

Haset insanların kişinin arkasından kötü planlar yaptığı anlamına gelmektedir.

Rüyada Siyah Yılan Görmek

Rüya tabircileri siyah yılanı iyi yorumlamaktadır. Bu rüya kişilerin yeni bir eşya edineceği şeklinde anlatılmaktadır.

Rüyada Su Yılanı Görmek

Makam sahibi bir insan ile tanışılarak arkadaş olunacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Beyaz Yılan Görmek

Rüyada beyaz yılan görmek sahip olunan düşmanın güçsüz olduğuna ve kolaylıkla yenilebileceğine yorulmaktadır.

Rüyada Ayaklı Yılan Görmek

Ayaklı yılanın görülmesi güçlü bir düşmana sahip olunduğu anlamına gelmektedir.

Rüyada Yeşil Yılan Görmek

Bu rüya imanı zayıf birilerine işaret etmektedir. İnsanın çevresindeki bu kişi yüzünden rüya sahibinin de dini sorumluluklarını yerine getiremeyeceği anlamına gelir.

Rüyada Kobra Yılanı Görmek

Tehlikeli bir düşmana sahip olunduğu anlamına gelmektedir.

Rüyada Boğa Yılanı Görmek

Sıkıntılı zamanlardan geçileceği anlamına gelir.

Rüyada Büyükçe Yılan Görmek

Bu kişinin güçlü bir düşmanlığı olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yılanın Uçtuğunu Görmek

Rüyada yılanın uçtuğunun görülmesi sorunların yakın zaman içinde hallolacağına ve feraha çıkılacağına delalet etmektedir.

Cafer-i Sadık’ın Yılan Rüyalarını Yorumlaması

Cafer-i Sadık rüyada görülen yılanı 10 şekilde yorumlamıştır. Bu yorumlar aşağıdaki gibidir.

  • Gizli düşmanlık
  • Maişet,
  • Selamet,
  • Saltanat
  • Emirlik,
  • Devlet,
  • Zevce,
  • Evlad,
  • Ölüm,
  • Sel.

Kirmani’nin Yılan Yorumlaması

Kirmani rüyada yılan görmeyi farklı şekillerde yorumlamıştır. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

Kişinin beyaz yılan görerek bunu tuttuğunu görmesi yüksek mertebelerde konum sahibi olacağına delalet etmektedir. Rüyada yeşil yılan görülmesi din düşmanı olduğuna yorulmaktadır. Rüyada her yeri yılan bastığının görülmesi o yerde savaş çıkacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada yılan yendiğinin görülmesi menfaat ve sevinç elde edileceği anlamına gelmektedir. Birinin kendini yılan olarak görmesi rüyayı gören kişinin şanının melikler yanında yüce olacağı anlamına gelmektedir.

Nablusi’nin Yılan Yorumlaması

Nablusi bir kişinin rüyasında yılanları ezerek aralarında gezdiğinin görülmesi sel felaketinin yaşanabileceği anlamına gelmektedir. Birinin rüyasında yılanın yüksek bir yerden indiğini görmesi, kişinin o bölgede tanınmış ve saygı  gösterilen biri olacağına işaret etmektedir. Rüyada solucan görülmesi insanın sorasında yemek yiyen bir akrabası olacağı anlamına gelmektedir. Rüyada bir yılanın bele sarıldığının görülmesi bele takılan kemere işaret etmektedir. Rüyada yılan tutulduğunun görülmesi kötü kişilerin yaptığı kötü planlara ve düşmanlığa yorulmaktadır.

Rüyada hasta birinin yanında yılanların olduğunun görülmesi kişinin ömrünün uzun olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Diğer yandan rüyada yılan yerine ipek böceğinin görülmesi rüyayı gören kişinin tevbesine ve fakir olunması durumunda zengin olunacağı anlamına gelmektedir.

Ebu Saidül Vaaz’a Göre Rüyada Yılan Görülmesi

Ebu Saidül Vaaz rüyada yılan görülmesini farklı şekillerde yorumlamıştır. Yorumlardan ilki rüyada kara yılan görmektir. Rüyada kara bir yılanın görülmesi kişilerin mal elde etmelerine ve menfaatlerine durumların gelişmesine işaret etmektedir. Rüyada su yılanının görülmesi oldukça iyi biri ile sohbet edilecek olmasına yorulmaktadır.

Rüyada ejderha görülmesi kişinin ne kadar kuvvetli olacağına delalet etmektedir. Rüyada yılanlarla dolu bir kabın görülmesi, rüyayı gören kişinin Müslümanlara karşı düşmanlık beslediği anlamına gelmektedir.


Son Güncelleme: 23.02.2020 13:37
Takip Et:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.