06 Ocak 2020 Pazartesi 09:30
Rüyada su görmek nedir? Rüyada su görmenin anlamı, tabiri
Takip Et:

Rüyasında su gören kişinin, hayatında güzel yeni başlangıçlar yapacağına, eski sıkıntılarından kurtulup, rahat ve huzur dolu bir hayat süreceğine delalet etmektedir.Eski zamanlardaki suyun anlamı barınma ve temizlenmek demektir. Derstsiz, sıkıntısız güzel bir hayat sürmek anlamına gelen suyu önemini biraz daha iyi anlayabilmek için Furkan suresi 54. Ayet’ e bakabiliriz. Surede derki : “O, sudan bir beşer yaratıp da onu soy sop yapandır. Rabbin her şeye kemâliyle kâdirdir.”

Suyun berrak, temiz olmasından dolayı, suyun bolluk ve bereketi temsil ettiğine inanılır. Rüyasında suyu, tek bir yudumda, incelemeden içen bir kişinin gerçek hayatında düşmanlarına karşı galip geleceğini işaret eder. Rüyasında suya uzaktan bakan kişinin, hayatında yaşadığı bazı göz rahatsızlıklarından kurtulacağına inanılırken, suyu temiz, apaçık bir şekilde görüp içine giren kişinin ise beklediği büyük bir haberi alarak mutluluğa ermesine delalet eder.

RÜYADA SU İÇTİĞİNİ GÖRMENİN ANLAMI NEDİR?

İnsanın yaşaması için temel gereksinimi olan, su içme eylemini rüyasında gören kişiler, hayatlarındaki sıkıntıları, zorlukları yenip, huzura ermesi anlamına gelir fakat rüyasında aynı şekilde su içtiğini fakat suyu zorlanarak içtiğini görenler ise hayatlarında bazı sıkıntılar olacağı anlamına gelir. Kişinin son derece sıcak bir suyu içmesi ise, derin bir üzünç, düş kırıklığı yaşayacağı anlamına gelir.

RÜYADA SU İSTEDİĞİNİ GÖRMEK NEDİR?

Negatif bir şekilde karşımıza çıkan, rüyasında bir yabancıdan su istediği gören insanlar, hayatlarında yalancılık ve gıybet şeklinde yorumlanır.

RÜYADA BULANIK SU BİRİKİNTİSİ GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyasında suyu, doğal renklerinden farklı bir renkte gören insanların haram para kazandığı anlamı çıkmaktadır. Rüyasında bulanık suyu içmek veya içine girmek ise kişinin hapse düşeceği ve zor zamanlardan geçeceği anlamına gelir. Siyah su görenlerin, eviyle ilgili bir sıkıntı yaşayacağı, suyu sarı renkte görenlerin, kişideki sağlık sorunlarını atlatacağı, yeşil su gören kişilerin ise yaşadığı hastalığın atlatamaması üstelik bu hastalığın, son derece sancılı ve acı dolu bir şekilde devam edeceği anlamına gelir

RÜYADA SUYUN ÜSTÜNDE YÜRÜMEK NE ANLAMA GELMEKTEDİR?

Rüyada suyun üstünden geçmek, kişinin belirli bir süre sıkıntı yaşadıktan sonra, bu sorunlarının üstesinden geçip, sıkıntılarını tekrar düzeleceğine, kişinin bu suyun üzerinden zorlukla geçmesi ise bir tehlike atlatacağı anlamına gelir.

RÜYADA SUYA DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEK NEDİR?

Rüyasında suya düşen kişinin, sudan boğulmadan çıkması, hayatında yaşadığı büyük bir belanın gideceğine, suyun kişiye galip gelmesi ise kişinin sancılı bir hastalık yaşayacağına, suda boğulmak ise yakalanan bu hastalıktan öleceğini delalet eder.

RÜYADA ELBİSENİN SU İLE ISLANDIĞI GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?

Olumsuz bir şekilde kişinin hayatını etkileyecek bu rüya, kişinin misafir olarak gittiği bir evde yaşamak zorunda kalacağına veya sahip olmak istediği, amaçladığı bir şeyi, tüm çabalarına rağmen kazanamayacağı şeklinde yorumlanır.

RÜYADA YÜZDÜĞÜNÜ GÖRMEK NE ANLAMA GELMEKTEDİR?

Rüyada yüzmek genel olarak başarı anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin, hayatında  mutlu, huzurlu olacağı bir döneme geçeceğine ve iş hayatındaki başarıların üst üste gelip mutluluğa ulaşacağına delalet eder. İş hayatında yükselme, terfi, zam, prim veya ikramiye gibi başarılar, gelirler elde edeceği ve kişinin yaptığı herhangi bir hatanın yakın çevresi sayesinde üstesinden geleceğine işaret eder.Kişinin amaçları doğrultusunda sarf ettiği çabaları ve uğraşların bir göstergesi olan yüzmek, bu çabaları sayesinde hedefine ulaşması ve sonucunda da çevresi tarafından taktir, saygı ve sevgi göreceğine delalet etmektedir.

RÜYADA KAYNAYAN SU GÖRMEK NEDİR?

Rüyada kaynayan su gören kişinin hayatına yeni dostlar ve arkadaşlıklar kurup hayatına yeni yakın arkadaşlar katacağına aynı zamanda, bu rüyayı gören kişinin, hayatında bir star, şöhret, alanında ün salmış bir uzman kişi olacağı fakat bütün bunlar için çok çalışması, çaba sarf edip emek vermesi gerektiğini delalet etmektedir. Kişinin uzun zamandır gerçekleştiremediği, seyahat planının gerçekleşmesi veya bir aile  gezisine gitmesi anlamına gelir. Rüyasında ateş üzerinde kaynayan su gören kişiler ise eski düzensiz hayatlarının değişip , yeni düzenli bir hayata geçmesi ve yeni başlangıçlarla birlikte bir aile kuracağı anlamına da gelmektedir. Kişinin huzursuz olduğu bir konu üzerinde sorununu halledip, sıkıntılarından kurtulacağına, küs olduğu bir insanla tekrar barışacağına delalet eder.

RÜYADA KOVA İLE SU GÖRMEK NEDİR?

Rüyada suy ile kova doldurduğunu gören kişinin temiz ve helal para kazandığının göstergesidir ayrıca rüyasında su gören kişinin çok büyük bir hayır işleyeceği veya bir iyilik göreceği anlamına gelir. Gördüğü bu kova içindeki suyun aynı zamanda bol kazanç ve rızka işaret eder. Rüyasında kova ile su gören kişinin işlediği suç yüzünden içerde olması, rüyayı gördüğü zamanda özgürlüğüne kavuşup hapisten çıkacağını ve bu kova içindeki suyla yıkanan kişi için ise sebepsiz yere yargılandığı durumlardan temizleneceği anlamına gelir. Rüyasında kovasına doldurduğu suyu hemen başka bir kaba boşaltması durumda eline geçen mal veya paranın hemen biteceği veya kaybedeceği anlamına gelir. Ayrıca kova ile bir kuyudan su çeken hamile kadının doğacak çocuğunun erkek olacağına delalet etmektedir.

RÜYADA ÇAMURLU SU GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada çamurlu su görmek, rüya sahibinin, çok kötü ve sıkıntı dolu bir döneme geçeceğine ayrıca büyük huzursuzlukla birlikte huzur, neşe gibi güzel duyguları unutup, uzaklaşacağı, çevresiyle, yakın arkadaşlarıyla veya ailesiyle tartışıp kavga etme noktasına geleceğine bu yaşanan sıkıntılara bir çözüm yolu bulamayacağına delalet eder. Kendisini çamurlu bir suda yürürken gören lişiler ise keder ve üzüntüye, iftira ve dedikoduya işaret eder.Rüyasında çamurdan yoğurularak yapılan bir hamur gören kişilerin gerçek hayatlarında alın teriyle çalışıp parasını kazandığı anlamına gelir.

Mü’min suresinin 12. ayetine bakacak olursak “Andolsun biz insanı çamurdan (süzülmüş) bir hülâsadan yarattık.“  Hamile bir kişinin çamurlu su görmesi bebeğinin erkek olacağına, bekar ise kendine uygun bir kısmet bulacağına delalet eder.

Hasta bir kişinin rüyasında çamurlu su görmesi hastalığının iyileşme sürecinin uzun olduğu anlamına gelir. Buna tam tersi olarak kişinin çamurlu sudan çıkarak temizlendiği görmesi durumunda kişinin yaşadığı hastalık veya sıkıntılardan çabucak kurtulacağı eski sağlığına döneceği anlamına gelir.

Çamurlu su, kurak bir arazide veya çölde görülürse, kişininin istediği başarıları elde etmek için uğraştığı amaçlarını kazanması, emeklerinin karşılığını alması anlamına gelir.

RÜYADA AKARSU GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?

Suyun temiz ve saf olması kişinin uzun bir ömüre ve huzurlu, kaygısız bir hayat süreceği anlamına gelir. Rüyasında akarsu görmek kişinin hayatından genellikle iyi bir sonuç doğuracağı anlamına elir. Suyun akıntısının sorunlardan kurtulup işlerin düzene gireceği ve hayırlı,helal bir kazanç sağlayacağı anlamına gelir. Suyun azalması ve bitmesi ise yaşanılan hastalık, sorunlar ve sıkıntılara göğüs germek mecburiyetinde olacağı bir durumu işaret eder.Son Güncelleme: 06.01.2020 09:30
Takip Et:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Popüler Haberler