Rüyada hamile olmak ne demektir? Rüyada hamile olduğunu görmenin anlamı ve tabiri

Rüyada hamile olmak ne demektir? Rüyada hamile olduğunu görmenin anlamı ve tabiri

Rüyalarda görülen ilginç durumların ne anlama geldiği rüya sahipleri tarafından merak edilmektedir. Peki rüyada hamile olmak ne demektir? İşte rüyada hamile olduğunu görmenin anlamı ve tabiri hakkında detaylar…

Rüyada hamile olunduğunun görülmesi hem iyi hem de kötü anlamlara gelecek şekilde yorumlanmaktadır. Rüyalar genellikle kişilerin ruh hallerine bağlı olarak şekillenmektedirler. Ancak dini açıdan bu rüyaların bazı anlamları olabilmektedir.

Rüyada hamile olunduğunun görülmesi normal şartlar altında üzüntülü bir durum olarak yorumlanmaktadır. Diğer yandan rüyada doğum yaptığının görülmesi ise üzüntülerden arınılacağı anlamında yorumlanır. Doğum sonucunda doğan çocuğun cinsiyeti kız ise borçlara girileceği anlamına gelmektedir.

Rüyada hamile olmak iyi haberler alınacağı anlamına da gelmektedir. Bakire kişilerin hamile olduklarını görmeleri onların lider ruhlu bireyler olacaklarını işaret eder. Diğer yandan moden ulemalara göre birinin kendini hamile olarak görmesi o kişinin istediklerinin olacağı anlamında yorumlanmaktadır. Rüyada hamile olduğunu gören kadınların karınlarının şiş olması, o kişinin büyük bir mal varlığına sahip olacağına yorulur.

Birinin kendini hamile olarak görmesi o kişinin bir üzüntü ile karşılaşacağı şeklinde de yorumlanmaktadır. Bunun yanında Ebu Said El Vaiz de İbn-i Sirin gibi erkek ya da kadın farketmeyecek şekilde kişinin rüyasında kanının şiş olduğunu görmesi bol dünya malına ve zenginliğe yorulmaktadır.

Aslında kısır olan bir kadının rüyasında hamile olduğunu görmesi ise kuraklık şeklinde açıklanmaktadır. Doğurmak kadınlara has bir özellik olduğundan erkeklerin kendilerini hamile görmeleri oldukça ilginç bir durumdur. Bu durumda kişilerin hayatlarından bir istekleri olduğu şeklinde açıklanmaktadır. Rüyada hamile olunması bazı yorumculara göre aşk ve muhabbet olarak yorumlanmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.