Rüyada at görmek ne demektir? Rüyada at görmenin anlamı ve tabiri

Rüyada at görmek ne demektir? Rüyada at görmenin anlamı ve tabiri

Rüyada at görmenin anlamı nedir? Rüyada attan düşmek, at satın almak, atı sevmek, başkasının size at verdiğini görmek ne demek? Rüyada at görmenin anlamı ve tabiri Diyanet tarafından yorumlandı.

Rüyada At Görmenin Anlamı Nedir?

Diyanetin rüya tabirlerine göre rüyada at görmenin 5 anlamı bulunmaktadır. Bu 5 tabir şudur: Mertebe, izzet, hükümdarlık, büyüklük, bereket. Rüyada görülen at arap atı ise rüyayı gören kişi büyük, izzet ve değerli makama ulaşma anlamına gelmektedir. Rüyada evcil ve uysal bir arap atına biniliyorsa bu atın güzelliği kadar mertebe, baht ve saadet elde edileceği anlamını taşır.

Rüyada başkası size at veriyorsa veya sizin yakaladığınız bir ara biniyorsanız atın üzerinde bir eksiklik gören kimse saygınlık görecektir. Sakin ve çıplak bir ata binmek büyük şeref anlamına gelmektedir. Rüyada kanatlı bir ata binilioyr ve uçuluyorsa hem din hem de dünya bakımından erdemlik kazanıldığına işaret etmektedir.

Rüyada attan indiğini ya da attan düştüğünü görmek, rüya sahibi devlet kapısında çalışıyor ise işinden atılacağını işaret etmektedir. Elinde silahla ata binip herkese hücum ettiğini görmek halkın canını sıkacak bir devlet olayının olacağına işarettir.

Rüyada at satın alan kimsenin malı artar. Şana, şerefe, paraya ve ticari mala kavuşacağına delalet eder.