Ramazan Bayramı sokağa çıkma kısıtlamasında hangi yerler açık olacak?

Ramazan Bayramı sokağa çıkma kısıtlamasında hangi yerler açık olacak?

İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgeyle Ramazan Bayramı kısıtlamasında açık ve kapalı olacak noktalar belli oldu. İşte Bakanlık tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgeye ilişkin detaylar.

Ramazan Bayramı kısıtlaması çerçevesinde açık ve kapalı olacak noktalar İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği yeni genelgeyle belirlendi. Bakanlık tarafından gönderilen genelge çerçevesinde 23 Mayıs – 26 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek sokağa çıkma tedbiri çerçevesinde tespit edildi.

Bakanlık tarafından gönderilen genelgeyle uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması ile koronavirüs sebebiyle birçok tedbirin alınıp uygulamaya geçildiği görülüyor. Ramazan Bayramı’nda virüsün insan sağlığı etkileri çerçevesinde düzenlenen kabine toplantısında 23, 24, 25 ve 26 Mayıs 2020 tarihleri içerisinde sokağa çıkma yasağı uygulamasında mutabık kalındı.

Sokağa çıkma kısıtlamasında hangi yerler açık olacak?

22 Mayıs tarihinde başlayarak 26 Mayıs’a kadar sürecek sokağa çıkma tedbiri çerçevesinde açık olacak yerler duyuruldu. Sokağa çıkma yasağının günlük hayata etkilerinin minimuma indirilebilmesi için bakkal, kuruyemiş, market, manav ve kasaplar uygulamadan önce 21 ve 22 Mayıs tarihlerinde saat 23.00’e kadar açık olabilecekler.

Kısıtlamanın başlayacağı 23 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, kasap ve manavlar ise saat 10.00 – 17.00 arasında açık olacaklar.

Nöbetçi akaryakıt istasyonu marketleri de açık tutulacak

Sokağa çıkma tedbiri uygulanacağı 23 Mayıs – 26 Mayıs tarihleri arasında evlere paket servis şeklinde;

Lokanta ve restoran,

İlaç,

Tıbbi aygıt,

Tıbbi maske ve dezenfektan üretimleri,

Eczaneler,

Veterinerler,

50 km’de bir akaryakıt istasyonu ve lastik tamircileri açık tutulacak.