PTT kapatılacak mı? Coronavirüs nedeniyle hangi işlemler yapılacak? PTT koronavirüs tedbirleri

PTT kapatılacak mı? Coronavirüs nedeniyle hangi işlemler yapılacak? PTT koronavirüs tedbirleri

PTT tarafından yapılan son açıklama ile koronavirüse karşı alınan önlemlerden bahsedildi. Peki PTT kapatılacak mı? Coronavirüs nedeniyle hangi işlemler yapılacak? İşte PTT tarafından alınan koronavirüs tedbirleri hakkındaki tüm detaylar…

PTT tarafından resmi intenet sitesi üzerinde yazılı bir açıklama yapıldı. Bu yazılı açıklama kapsamında koronavirüse karşı alınan önlemlerden bahsedildi. PTT tarafından yapılan yazılı açıklama aşağıdaki kısımda yer almakta.

“Savaşta, salgında ya da afette 180 yıldır Türk Milletinin yanında yer alarak güvenilir hizmet sunan PTT AŞ, son dönemde dünyada yayılan koronavirüse karşı tüm tedbirleri alıyor.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), posta, kargo, lojistik, sigortacılık ve bankacılık gibi birçok farklı alanda Türkiye'nin her yerinde güvenilir, hızlı ve kaliteli hizmeti, 180 yıldır vatandaşları ile buluşturuyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında öncelikle vatandaşın sağlığı anlayışıyla yola çıkan şirket, dağıtım araçlarını, iş yerlerini, servis araçlarını ve müşterilerin temas edebileceği alanları büyük bir özenle dezenfekte etti.”

PTT tarafından yapılan yazılı açıklama kapsamında günlük para çekme limitlerinin de artırıldığı yönünde bir ibareye yer verildi. Açıklamada günlük para çekme limitlerinin koronavirüs nedeniyle 3.000 TL’ye çıkarıldığı belirtildi. Müşterilerin paralarını PTT ATM’leri ya da kamu ortak ATM’leri üzerinden çekebilecekleri ifade edildi.

PTT tarafından yapılan yazılı açıklama kapsamında Cumartesi günlerinde yalnızca nitelikli gönderilerin dağıtımının yapılacağı da belirtildi. Konu hakkındaki açıklama aşağıdaki kısımda yer alıyor.

“Çalışanların sağlığının korunması ve hizmetlerin aksatılmadan yürütülmesi açısından; ikinci bir duyuruya kadar cumartesi günleri hızlı tebligat, telgraf, posta kargosu/kargo,kapsamında pasaport bulunan nitelikli gönderilerin dağıtım hizmeti verilecek, tebligat, APS Kurye (pasaport hariç), kayıtlı posta gönderileri ile kayıtsız posta gönderilerinin dağıtım hizmeti ise verilmeyecek. Kargomat cihazı bulunan illerde ihbarlı gönderilerden alıcı telefon numarası bulunanların kargomat cihazına konulmasına özen gösterilecek.

Personel Tedbirler Kapsamında Bilgilendiriliyor

Çalışanlarının ve vatandaşın sağlığını korumak için tedbiri elden bırakmamak adına büyük bir özveriyle çalışan PTT, personelini koronavirüs ile ilgili bilgilendirerek, personelin bilinçli bir şekilde hareket etmelerini sağladı. Vatandaşa verilen hizmetin aksamaması için ilk günden itibaren önlemlerini alan PTT, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tüm kurallara çalışanlarının ve vatandaşın uymasının önemine dikkati çekti. PTT tarafından bu doğrultuda, virüsün yayılmaması için sosyal temasın en aza indirilmesi gerektiği açıklamaları yapılarak, vatandaşın tüm kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği olağanüstü mücadeleye katkı sunması gerektiği vurgulandı.​”