PTT 58 Bin Personel Alımı Yapılacak! PTT Personel Alımı İçin Yeni Açıklama Geldi! PTT Alım Yapılacak Kadrolar Belli Oldu!

PTT 58 Bin Personel Alımı Yapılacak! PTT Personel Alımı İçin Yeni Açıklama Geldi! PTT Alım Yapılacak Kadrolar Belli Oldu!

PTT 58 bin personel alımı yapılacak! PTT personel alımı için yeni açıklama geldi. PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamalarda alım yapılacak kadroların belli olduğunu söyledi.

PTT’den 2019 yılı personel alımında dair açıklamalar geldi. PTT A.Ş.’nin ve iştiraklerinin ticari kurumsal hedefleri doğrultusunda dünya markası hedefi için yani açıklamalar yapıldı. PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamalarda Türkiye çapında yürütülen idari faaliyetlerin, yurtdışına taşıma hedefleri olduğunu ifade etti. Özellikle geçen yıl yapılan açıklamaların ardından pek çok kişi PTT personel alımları için bekleyişe geçti. PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, mevcut personel sayısı ile yeni yapılacak personel alımları ile hedefleri belirtti.

PTT 58 bin Personel Alımı

PTT’de 5097 iş yerinde görev yapan 42.267 personel ile faaliyetlerini devam ettiriyor. PTT Genel Müdürü Bozgeyik, yeni iş yeri sayısı hedefinin 15 bin olduğunu söyledi. PTT hedefleri amacıyla resmi intenet sitesi üzerinden gerçek ve tüzel kişilerin başvurabileceği acentelik başvuruları alıyor. Buna göre, dünya çapında ve Türkiye genelinde 10 bin iş yeri daha hayata geçirilecek. Personel hedefleri olarak ise 2023’te 100 bin kişi olacak. Bu hedefler doğrultusunda 2023 yılına kadar 58 bin personel alımı yapılacak.

Genel Müdür Kenan Bozgeyik açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: "Ülke genelinde tamamı otomasyona açık 5 bin 82 işyeri ve 42 bin 267 personelle hizmet veriyoruz. Hiçbir banka ATM'sinin olmadığı 91 yerleşim yerinde sadece Pttmatikler var. Yurdun dört bir yanında varız. Fakat bu sayıyı elbette yeterli görmüyoruz. 100 bin çalışan ve 15 bin iş yerine ulaşmak, dünya genelinde önemli noktalarda irtibat noktaları açmak 2023 hedeflerimiz arasında."

Kadrolar:

Alımların şu kadrolara yapılması bekleniyor: avukat, mühendis, mimar, uzman yardımcısı, tekniker, gişe ve büro görevlisi, posta dağıtıcısı kadrolarına alımlar yapılacak.