PTT 2019/1 Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak? PTT Memur Alım Detayları

PTT 2019/1 Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak? PTT Memur Alım Detayları

PTT 2019/1 ilk dönem memur alımı ne zaman yapılacak? Kadro açığı olduğu belirtilen ve kadro boşluklarını doldurmak isteyen PTT'nin personel alım duyurusuna ilişkin son gelişmeler ortaya çıktı.

2018 yılında personel alım sınavı düzenleyen ancak sınav zorluğu sebebiyle kadro açıklarını tahsis edemeyen PTT, yeni alımlar için harekete geçiyor. E-ticaret sisteminin hareket kazanmasıyla birlikte PTT’nin üzerine düşen görev de artış göstermiştir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet göstermekte olan PTT şubelerinin artırılacağına işaret edilmişti. Bu artışla doğru orantılı olarak PTT bünyesine memur alımları da gerçekleşecek.

PTT Memur Alım Detayları

PTT, 2019 yılında memur alımlarına ilişkin henüz personel alım duyurusu yayınlamadı. Ancak PTT Genel Müdürlüğü, 2023 yılına kadar kademeli olarak 55 bin memur personelin istihdam edileceğini kaydetmişti. Bu yıl 5 bin memurun işbaşı yapması bekleniyor ancak henüz bir duru metni söz konusu değil.

PTT bünyesine; gişe, büro ve dağıtıcı kadrosunda memurlar atanacak. Şube sayısının artması ve kargo işlemlerinin artış göstermesiyle birlikte PTT memur atamaları gerçekleştirecek.