Özel Güvenlik 81. Temel Eğitim ve 57. Yenileme Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? 2019 Yılı Özel Güvenlik Sınav Sonuçları

Özel Güvenlik 81. Temel Eğitim ve 57. Yenileme Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? 2019 Yılı Özel Güvenlik Sınav Sonuçları

2019 yılı için 81. Temel Eğitim ve 57. Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Sınavının yapılacağı tarihin, Özel Güvenlik Sınav Takviminde duyurulması akıllara sonuçların ne zaman açıklanacağı sorusunu getirdi.

Özel Güvenlik – Güvenlik Görevlisi kursları her yıl meslek öğretmeye devam ediyor. Bu yıl da sınavdaki başarı derecelerine göre iş potansiyeli sunmaya devam eden kursların, sınav tarihinin belirlenmesiyle birlikte, sınava girecek adaylar arasında sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu olacaktır.

Son zamanların popüler mesleklerinden biri haline gelen özel güvenlik görevlisi olabilmek için Emniyet Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz ve sınavdan 60 puan alarak sertifika almanız gerekmektedir. 17 Şubat 2019 tarihinde 80. Temel Eğitim ve 56. Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi sınavının yapılması ardından gözler bir sonraki sınava çevrildi.

81. Temel Eğitim ve 57. Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Sınavı, Emniyet genel Müdürlüğü bünyesindeki Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından uygulamaya alınıyor. Bu yıl Özel Güvenlik Daire başkanlığı sınav gününü 21 Nisan 2019 olarak belirledi ve takviminde duyurdu. Bu tarihte olacak sınavdan kısa süre sonra sonuçların açıklanması bekleniyor.