Öğretmenler günü için en güzel ve anlamlı öğretmenler günü hediye önerileri

Öğretmenler günü için en güzel ve anlamlı öğretmenler günü hediye önerileri

Ülkemizin en önemli değerlerimizden olan öğretmenlerimize özel öğretmenler günü yaklaştı. Bu güne özel olarak öğrenciler kendi öğretmenlere çeşitli hediyeler vererek onları mutlu etmektedir. Öğretmenler gününün anlamı çok büyüktür. Gençlerimizin duyarlı insanlar olması için gayet gösteren öğretmenlerimizin öğretmenler günü geldi çattı. Öğretmenler günü için en güzel ve anlamlı öğretmenler günü hediye önerileri belli oldu.

Ülkemizin gençlerini yetiştiren değerli öğretmenlerimizin öğretmenler günü olan 24 Kasım yaklaşmaya başladı. Öğretmenler gününün hikayesi çok eskilere dayanmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını aldığı gün olan 24 Kasım 1928 gününden itibaren her yıl 24 Kasım öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bu özel günde öğretmenlerimize anlamlı hediyeler vermek onları çok mutlu edecektir. Sizler için öğretmenlerimize verilecek olan hediyeleri ve yazılacak olan şiirleri araştırdık.

Ülkemizde milyonlarca öğrenci öğretmenler gününün ne zaman olduğunu intenet üzerinden araştırmaktadır. Öğretmenlerimizin ne kadar kıymetli ve özel olduğunu göstermek için her yıl 24 Kasım tarihinde öğretmenler günü kutlanmaktadır. Bu özel gün yaklaştıkça öğrenciler de hangi hediyeleri alacaklarını araştırmaktadır. Öğrencilerimizin içi rahat olsun. Onların öpretmenlerine güzel hediyeler alması için önerilerde bulunduk.

Öğretmenler Günü Ne Zaman?

Öğretmenlere özel bir gün olan Öğretmenler Günü, her yıl ülkemizde 24 Kasım tarihinde kutlanmaktadır. Gençlerimizi geleceğe hazırlayan ve onlara okuma yazma gibi kutsal şeyler öğreten öğretmenlerimizi her yıl bu tarihte onurlandırıyoruz. Öğretmenler Günü bu sene pazar gününe denk gelecek.

Öğretmenler Günü'ne Özel En Anlamlı Hediyeler

Öğrencilerimizi Öğretmenler Günü için hediye telaşı sarmış durumda. Öğretmenşer Günü'nde öğretmenlerimize şu hediyeleri alabilirsiniz: En başarılı öğretmen ödül hediye seti, LED ışıklı kitap okuma gözlüğü, kişiye özel isim yazılı kalemler, öğretmenler gününüz kutlu olsun çikolataları, yılın en iyi öğretmeni oscarı, isme özel erkek cüzdanı, kişiye özel sihirli kupa, kişiye özel harfli kol düğmesi, çiçek, saat, kravat, isme özel anahtarlık, kişiye özel 2020 ajanda, öğretmenlere özel masa saatleri gibi hediyelerle öğretmenlerimizi mutlu edebilirsiniz.

Öğretmenler Günü Anlamlı Şiirler

ANA GİBİ, BABA GİBİ

Öğretmenim bilir misin

Seni nasıl sevdiğimi?

Sorsan bana nerde yerin

Gösteririm ben kalbimi

Ana değil, ana gibi;

Baba değil, baba gibi

Öğretmenim ben de sevgin

Can içinde bir can gibi…

Hüseyin DÜZBASAN

SEVGİLİ ÖĞRETMENİM

Geçen yıl bilmiyordum.

Ne okuma ne yazma.

Sönmez ışıklar tutan,

Siz oldunuz yoluma.

Bir yıl içinde bana,

Çok bilgiler verdiniz.

Anne sevgisi gibi

içimdedir sevginiz.

Vefa ÇAĞAN

ÖĞRETMEN

Dosttur o çalışanla, dosttur o yarışanla

Yarınlara el ele beraber koşanlarla,

Mutludur o, simsiyah saçları olmuşsa ak,

Dünden daha güçlüdür uyanırken her sabah.

Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren

Odur hep geleceğe güvenle gülümseyen.

Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan.

Odur eli öpülen, odur fedakâr insan.

Sarsılmaz bir inançla görevini sevmekte,

Ömrünü adamıştır milletine hizmette.

Ruhlara şekil veren, kafaları besleyen

Uygarlığa yürürken en öndedir öğretmen.

Nevin EMGEN