ÖGG Kimlik Kartı Nasıl Alınır?  Ücreti Ne Kadardır? ÖGG Kimlik Kartı Detayları

ÖGG Kimlik Kartı Nasıl Alınır? Ücreti Ne Kadardır? ÖGG Kimlik Kartı Detayları

Özel Güvenlik Görevlisi (kimlik kartı) nasıl alınır, ücreti ne kadardır ve ÖGG kimlik kartı nasıl alınır? Özel güvenlik olmayı isteyen bireyler ÖGG kimlik kartının nasıl alınacağını araştırmaya koyuldu. İşte başvuru sırasında teslim etmeniz gereken belgeler ve daha fazlası.

245 bin 358 özel güvenlik görevlisinin istihdam edilmesi noktasında mesleğe yönelik ilgi artış göstermektedir. Özel güvenlik olarak görev yapmak isteyen binlerce kişi konuların standartlaştırılması noktasında EGM’nin son getirdiği uygulamalardan biri ÖGG kartıdır. 1 Nisan 2019 tarihi itibariyle alınan karar ile ÖGG kimlik kartı ücreti 30 TL olarak güncellenmiştir. ÖGG kimlik kartı tutarı ise 737 TL’dir.

ÖGG Kimlik Kartı Nasıl Alınabilir?

ÖGG kimlik kartını alabilmek için; son 6 ay içinde açık renk kıyafetli bir fotoğraf, beyaz arka zeminli 2 biyometrik fotoğraf ve 30 TL kart ücreti ödenmelidir. Başvuruda bulunan bireylerin aynı zamanda; dilekçe, nüfus cüzdanı, ruhsat harcı, sağlık raporunun aslı, diploma fotokopisi, ögg sertifikası, 4 adet vesikalık fotoğraf, adli sicil kaydı ve kan grubu belgesini teslim etmesi gerekiyor.