Nadira Kadirova'nın ölümüne takipsizlik kararı çıktı

Nadira Kadirova'nın ölümüne takipsizlik kararı çıktı

AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde çalışan Nadira Kadirova'nın ölümüne takipsizlik kararı çıktı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı olayı ''intihar'' olarak değerlendirdi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde çalışmakta olan Özbek vatandaşı Nadira Kadirova’nın ölümüne dair verilen takipsizlik kararına itirazın reddine karar verildi. Alınan karar çerçevesinde takipsizlik kararı da kesinleşmiş oldu.

Nadira Kadirova’nın 23 Eylül günü hayatını kaybetmesiyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürümüş olduğu soruşturmaya 2 Mart tarihinde takipsizlik kararı çıkarılmıştı. Başsavcılığın almış olduğu karara aile avukatı tarafından itiraz edilirken; itiraz dilekçesindeki delilerin özensiz toplandığı ileri sürüldü ve takipsizlik kararının kaldırılması istendi.

Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği’nin yapmış olduğu incelemelere göre itirazın reddine karar verilirken, takipsizlik kararının kesinleştirilmesine hükmedildi.

Başsavcılık olaya ‘’intihar’’ demişti

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın vermiş olduğu takipsizlik kararına göre Kadirova’nın Şirin Ünal’ın silahını ve mermiyi dolap içerisinden alarak sakladığı ve olay gününde odasının kapısını kilitleyip silahı kalbinin üzerine dayayıp bir el ateş ederek intihar ettiği belirtilmişti. Olaydan önce intihara karar verdiği iddia edilen Kadirova’ya cinsel saldırı iz ve emaresine rastlanılmadığı belirlenmişti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.