Mimarlık ofisi nasıl açılır? İç mimarlar ne iş yapar?

Mimarlık ofisi nasıl açılır? İç mimarlar ne iş yapar?

Mimarlar, konutların inşası ve konfor alanının artırılması konusunda temel yapı taş niteliği görmektedir. Mimarlık ofisi nasıl açılır ve iç mimarlar ne iş yapar sorularının yanıtını içeriğimizde derledik.

Mimarlar, insanların barınmalarını mümkün hale getiren ve akabinde eğitim, sağlık veya işletme gibi ihtiyaçlarda sivil yapıları tasarımları yapmaktadırlar. Bir yapının sanatsal olarak kabul edilebilmesi noktasında altın orana sahip matematiksel simetrinin bulunması gerekmektedir.

Mimarlık kavramının öznesini insan oluşturur. İnsanların çok daha güvenli ve konforlu bir şekilde yaşayabilmelerini sağlayan başlıca etken mimarlardır. Bunun sağlanabilmesi için mimarlar tarafından çevre, kültür, teknolojik gelişmeler ve tarih gözlemlenmelidir.

İç mimarlık nedir?

İç mimari tasarım denildiğinde akla gelecek ilk olgu, mekanların iç alanının tasarlanma sürecidir. Kullanılan alanlarda daha fazla verim alınabilmesini mümkün hale getiren iç mimarlık aynı zamanda kullanılan alana bağlı olarak göze hoş görünen şıklığın katılmasını sağlar.

İç mimarlık hizmetleri;

Konut projeleri

Villa projeleri

Ofis projeleri

Hastahane projeleri

Otel projeleri

Okul ve yerleşke projeleri

Mağaza projeleri

Restaurant ve cafe projeleri

Sosyal alan projeleri