Meteoroloji'den Son Dakika Hava Durumu Raporu, İstanbul'da Hafta Sonu Yağış Olacak mı?

Meteoroloji'den Son Dakika Hava Durumu Raporu, İstanbul'da Hafta Sonu Yağış Olacak mı?

Bugün İstanbul'da yoğun yağış ve gök gürültüsü hakimdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden de İstanbul için son dakika hava durumu ve yağış uyarısı geldi. İstanbul'da hafta sonu hava durumu nasıl olacak? İstanbul’da yağışlar ne kadar sürecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sağanak yağış uyarısı yaptığı İstanbul'da, beklenen yağış sabahın ilk saatlerinde başladı. İstanbul genelinde sağanak yağış gök gürültüsü ve şimşeklerle etkili oldu. Bazı sürücüler ve vatandaşlar yağmura hazırlıksız yakalandı. Sağanak yağış, yaklaşık 1 saat sürdü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika hava durumu raporu geldi. İstanbul başta olmak üzere birçok ilde sabah saatlerinden itibaren kapalı ve yağışlı bir hava hakim olacak.

Yağışlar, Trakya,Marmara’nın doğusu ,Batı Karadeniz ile Samsun’un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (15-40 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Hava sıcaklığının Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde 3 ila 5 derece artacağı tahmin edilirken, Rüzgarın genellikle batı ve güneybatı, yurdun kuzeybatı kesimlerinde gece saatlerine kadar kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

BAZI İLLERİMİZDE İSE HAVA DURUMU ŞÖYLE OLACAK:

İSTANBUL °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak Boğaz çevresi ve Anadolu Yakasında kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA °C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 28°C

Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 36°C

Parçalı ve az bulutlu