Meteoroloji Genel Müdürü konuştu! Beklenen yağışlar sonunda geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürü konuştu! Beklenen yağışlar sonunda geliyor!

Türkiye'de son 40 yıllık verilere göre en yüksek sıcaklık değerlerinin kaydedildiği Kasım ayı sonunda yağışla buluşuyor. Ülke genelindeki sıcaklıkların adım adım gerileyerek, yerini yağışlara bırakacağını Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun aktardı.

Türkiye'nin en doğusundan, en batısına hava sıcaklıkları Kasım ayı ortalamalarına göre 6-9 derece yüksek seyrederken, iklim dengesinin farklılaşması dikkat çekti. Yağış oranının da oldukça düşüş yaşadığı sonbahar sezonunun yerini kış aylarına bırakmadan önce yağışların başlayacağı haberi geldi. Uzun süredir beklenen yağışların sonunda ülkeye giriş yapacağı bilgisini ise Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun paylaştı. 22 Kasım cuma günü ve 25 Kasım pazartesi günlerinde ülkenin güneyinden gelecek olan yağışların tüm ülkeyi etkisi altına alacağı öngörülüyor.

Coşkun Detayları Paylaştı

Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, bilgi paylaşımlarında bulunurken Türkiye'nin mevsim sıcaklıklarının üzerindeki hava sıcaklıklarıyla karşı karşıya olduğunu ifade etti. Mevsim normallerine dönüşün ise önümüzdeki Cuma gününden itibaren gerçekleşeceğini aktaran Coşkun, yağışlı hava etkisinin Cuma ve Pazartesi günleri ülkeyi saracağını aktardı. Cuma günü Ege, Marmara ve Batı Akdeniz olmak üzere ülkenin batı kesimindeki kentler yağışlı havalardan etkilenecek ve bu yağışlar pazar günü tekrar ülkeden çekilecek. Ardından Pazartesi günü güney cephesinden yeni bir yağış dalgası ülkeye giriş yapacak.