Meteoroloji Genel Müdürlüğü KPSS tercihiyle  kamu personel alımı yapacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü KPSS tercihiyle kamu personel alımı yapacak

KPSS için başvuruların alındığı bu dönem içinde vatandaşlar mevcut iş imkanlarını da araştırmaya başladılar. Son olarak yapılan açıklamaya göre Meteoroloji Genel Müdürlüğü KPSS tercihiyle kamu personel alımı yapacak. Toplamda 9 personel alınacağı biliniyor…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamada binlerce vatandaşın ilgileneceği ayrıntılara yer verildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan açıklamada KPSS tercihleri sonucunda sözleşmeli 9 personel alımı yapılacağı ifade edildi. 9 personelin sekizinin mühendis ve birinin ise mimar meslek grubuna dahil olacağı belirtildi.

Lisans düzeylerinde tercihin gerçekleştirilebileceği sözleşmeli personel pozisyonlarının yer aldığı KPSS-2020/9 Tercih Kılavuzu’nun ÖSYM resmi intenet adresi üzerinde yayınlandığı ve tercih işlemlerinde ise 22 Temmuz 2018’de yapılan KPSS’ye girmiş adayların sınav sonuçlarının kullanılacağı aktarıldı. Adayların tercihlerini 8 ile 13 Temmuz 2020 tarihleri arasında tercih kılavuzunda ifade edilen koşullar kapsamında ÖSYM intenet adresi üzerinden yapabilecekleri bildirildi. Tercih işlemlerinin 13 Temmuz 2020 saat 23.59’da sona ereceği, yerleştirme işlemlerinde KPSSP3 puanının kullanılacağı ve sınav puanı en az 50 olanların tercih edebileceği de ifade edilenler arasında yer aldı.