Mercedes A-Sedan Türkiye satış fiyatları ve özellikleri belli oldu!

Mercedes A-Sedan Türkiye satış fiyatları ve özellikleri belli oldu!

En büyük otomobil firmalarından biri olan Mercedes A-Sedan Türkiye satış fiyatları ve özellikleri belli oldu! Yeni serinin Türkiye'deki satış fiyatları ve hangi özelliklere sahip olduğu ile ilgili detaylı bilgi haberimizde.

Otomobil firmalarından Mercedes- Benz yeni serisi olan A-Sedan serisinin Türkiye fiyatlarını açıkladı. Türkiye’de yeni sezon araçlar satışa çıkıyor. Yeni seri A-Sedan serisi hem benzin ile hem de dizel ile çalışabiliyor.

Araba severler bu serinin çıkmasını heyecanla bekliyordu. Mercedes- Benz A-Sedan serisi ile araba tutkunlarıyla buluşuyor. Almanya’ya ait olan otomobil firmasının yaptığı bu yeni modellerden %10 oranında kazanç sağlanması bekleniyor. Yeni seride sadece dizel ve benzin değil yapay zeka ve arabanın iç mekanının genişliği de araba tutkunlarının dikkatini çekmeyi başardı.

Yeni A-Sedan Özellikleri

Mercedes- Benz yeni serisi A-Sedan modelleri Türkiye’de de satışa çıkıyor. 4549 mm x 1796 mm x 4046 mm boyutlarında olacak. AKS mesafesinin 2729 mm olacağı söylendi. Yeni serinin bagaj hacmi 420 litre olarak belirtildi.

Arabanın gücü de dikkatleri çekmeyi başardı. 163 beygir gücünde olan otomobiller ayrıca 250 nm tork üreten çift kavramaya da sahip. Motor özellikleri 7G- DCT olan ve A200 benzinli model özelliğidir. Dizel olan otomobillerin ise 116 beygir ve 260 nm tork kavrama özelliği ile 7G-DCT ile satışa çıkacak. Dizel olan bu model A180 D olarak Türkiye’ye gelecek. Dizel modeli A180 D yeni sezon arabalar 246.600 TL olarak satışa sunulacak. Benzinli modeli A200 ise 281.300 TL olarak satışa çıkarılacaktır.