MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı Başvuru Sonuçları ve Mülakat Yerleri Açıklandı

MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı Başvuru Sonuçları ve Mülakat Yerleri Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından duyurusu yapılan 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvuru sonuçları açıklandı. Sözleşmeli öğretmen alımı için mülakat yerleri açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 100 günlük plan kapsamında yer verdiği 40 bin öğretmen ataması bu alımlarla tamamlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımlarına ilişkin ön başvuru sonuçlarını duyurdu. MEB, sözleşmeli öğretmen sonuç duyurusunun yanı sıra sözleşmeli öğretmenlik için mülakat yerlerini de açıkladı. Sözleşmeli öğretmen alımlarında mülakat yerleri sorgulama ekranına https://www.meb.gov.tr adresinden giriş yapılabilmektedir.

Başvurular 26 Mart 2019’da Başlamıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasından kısa bir süre sonra 20 bin öğretmen atamasının daha gerçekleşeceğini işaret etmişti. 2019 yılı genelinde 40 bin sözleşmeli öğretmenin atanacağını konuşan Erdoğan, atama bekleyen öğretmenlere müjdeyi vermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atama müjdesinden kısa bir süre sonra Milli Eğitim Bakanlığı resmi Twitter hesabından atamalara ilişkin takvimi yayınlamıştı. Bakanlığın yapmış olduğu açıklamada, müracaat kapsamında alımların 2017-2018 KPSS sonuçlarına göre yapılacağı ve tercih sonrasında atamalara ilişkin tarihlerin duyurulacağı belirtilmişti.