Mavi Jeans Tesettürlü eleman olayının kaynağını açıkladı! Firmadan cevap geldi

Mavi Jeans Tesettürlü eleman olayının kaynağını açıkladı! Firmadan cevap geldi

Giyim markası Mavi'nin tesettürlü kadınları mağazasında çalıştırmadığı iddiası sosyal medyada dikkat çekti. Sosyal medyada son derece gündem olan ve Mavi Jeans adına karalama kampanyası başlatılmasının ardından, Mavi Jeans firmasından cevap geldi ve tesettürlü eleman olayının kaynağını açıkladı. İşte yapılan açıklama ile ilgili tüm detaylar.

Mavi Jeans'te eleman alımı ile ilgili yaşanan olay ortalığı karıştırdı. Ünlü mağaza Mavi Jeans’in başörtülü kadınların mağazalarında eleman olarak çalıştırmaya karşı geldiği iddiaları çoğalınca sosyal medya üzerinden de karalama kampanyaları başlatıldı.Bu iddialar üzerine Mavi'den açıklama yapıldı.

MAVİ JEANS BAŞ ÖRTÜLÜ ELEMAN ALINMAMASINA CEVAP VERDİ

Yapılan iddialara göre çalışmak için Mavi mağazasına başvuran bir vatandaş, başörtülü olması sebebiyle başvurusu geri çevrildi.

Gonca isimli bir Twitter kullanıcısı, yapılan ilana başvurdu fakat “Mavi mağazası olduğu için tesettürlü alamıyoruz maalesef” cevabını aldı.

Bu olayı yaşayan kadının, bu mesajlaşmaların ekran görüntüsünü kaydettikten sonra Twitter’da paylaşması sonucunda Mavi’ye tepki yağdı.

Sosyal medyada bu denli paylaşımların ve linç girişimine sessiz kalamayan Mavi bu konu hakkında açıklama yapmak zorunda kaldı.

Mavi belirttiği açıklamaya göre, çalışanları arasında böyle bir ayrımın yapılmadığı ve sorunun iş desteği için çalıştığı Parlar İş’ten kaynaklı olduğunu belirtti.

Mavi Jeans Tesettürlü eleman olayının kaynağını açıkladı! Firmadan cevap geldi