Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi? Kurban bayramında sokağa çıkma yasağı için gelişmeler

Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi? Kurban bayramında sokağa çıkma yasağı için gelişmeler

Vaka sayılarının artması ile birlikte ay sonunda kutlanacak olan Kurban Bayramı ile ilgili merak sürüyor. Vatandaşlar ''Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı?'' araştırmaya başladı. Bakan Fahrettin Koca ile Bilim Kurulu'nun vereceği karar bekleniyor.

Koronavirüs salgını etkilerini hala göstermeye devam ediyor. Normalleşme sürecinden sonra artan vaka sayıları büyük endişeye neden oldu. Hal böyle iken Ramazan Bayramı’nda yapılan sokağa çıkma yasağının, Kurban Bayramı’nda da yapılıp yapılmayacağı tartışılmaya başlandı.

Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi?

Ramazan Bayramı’nda henüz normalleşme sürecine geçilmemesi ve bayramlaşmanın salgının yayılımı arttıracağı gerekçesiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Ay sonunda kutlanacak olan Kurban Bayramı öncesinde de Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

Sokağa çıkma yasağı son olarak LGS ve YKS sınavlarının gerçekleştirildiği günlerde uygulanmıştı. Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağının gündeme gelip gelmeyeceği ise henüz açıklanmadı.

Fahrettin Koca düzenlediği son toplantıda yöneltilen soru üzerine, vakalarının durumunun yasak için belirleyici unsur olacağını ve eğer bir yasak olursa bunun Ramazan Bayramındaki gibi olmayacağını söyledi.

Kurban Bayramı ne zaman?

-Kurban Bayramı Arife Günü: 30 Temmuz 2020 Perşembe

-Kurban Bayramı 1.Gün: 31 Temmuz 2020 Cuma

-Kurban Bayramı 2. Gün: 1 Ağustos 2020 Cumartesi

-Kurban Bayramı 3. Gün: 2 Ağustos 2020 Pazar

-Kurban Bayramı 4. Gün: 3 Ağustos 2020 Pazartesi