Kombi bakımları ne kadar zaman aralıklı yapılmalıdır? Periyodik kombi bakımı süreleri

Kombi bakımları ne kadar zaman aralıklı yapılmalıdır? Periyodik kombi bakımı süreleri

Hemen hemen her evin sıcak su ve ısınma kaynağı kombilerin bakımları periyodik bir şekilde yaptırılmalıdır. Peki kombi bakımı kaç yılda bir yapılır? Kombi bakımlarını aksatmak yüksek meblağda masraflarla karşılaşmanıza sebep olabilir.

Kombiler artık günümüzde hemen hemen bütün evlerde bulunmaktadır. Son yıllarda evin olmazsa olmazları arasına giren kombiler hem ısıtma hem de mutfak ihtiyaçlarında büyük bir rol oynamaktadır. Sıcak su kaynağı, soğuk havalarda evin ısınmasını sağlayan kombilerin bakımlarına da bir o kadar dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kombi Bakımları Ne Zaman Yapılmalıdır?

Kombi bakımları yılda en az bir kere olmak üzere her yıl yapılmalıdır. Bu bağlamda özellikle sonbahar ve yaz mevsimi başlarında bakımlar yapılmalıdır. Uzman yetkili servis personeli tarafından bakım ve onarım yapılmakla birlikte uzmanlar her altı ayda bir bakım yapılmasını tavsiye ediyor.

Bakımlı Kombilerin Ömrü Uzun Olur mu?

Kombilerin bakımını belirli bir sistematik içerisinde yapılması halinde kullanım ömrü uzar ve kombinin çalışmasında da gözle görülür bir verimlilik farkı meydana gelir. Kombi bakımı konusunda yetkili servis görevlisinin yetki belgesinin bulunması, tecrübe ve beceri konusunda uzman olması gerekmektedir.

Periyodik Bakımı Aksayan Kombilere Ne Olur?

Kombilerin periyodik bakımları aksatılmamalıdır. Nihayetinde elektronik bir aygıt olan kombiler ciddi masraflara yol açabilir ve son aşamada kombinizi yenilemek durumunda kalabilirsiniz. Kombi bakımları her yıl yaptırılmalı ve böylelikle cüzi bakım ücretleri ödeyerek büyük maliyetlerin altında kalmazsınız. Hem daha tasarruflu hem de daha verimli kombi kullanımı için bakımları aksatmamakta fayda var.