Karaman'da bir bina karantinaya alındı!

Karaman'da bir bina karantinaya alındı!

Karaman'da bulunan bir apartman sakininin Covid-19 testi pozitif çıkınca yoğun temas nedeni ile tüm apartmana karantina uygulanmasına karar verildi. Karantinanın Karaman'ın hangi ilçesinde olacağı konusu merak edilmeye başlandı. İşte karantina uygulamasına karar verilen apartman ve diğer merak edilenler.

Karaman’da bulunan Mehmetbey Mahallesinde bir apartman sakininin Covid-19 testi pozitif çıkınca tüm apartman karantinaya alındı. Apartman sakinlerinin komşuluk ilişkilerini öne sürerek temasta bulunmaları sonrasında karar alan sağlık yetkilileri başta testin çıktığı aile olmak üzere tüm apartmanı karantinaya aldı.

Vakanın 8 Mayıs 2020 tarihinde pozitif çıkması sonrasınra araştırma yapan yetkililer ilk olarak aileyi karantinaya aldı. Daha sonrasında apartman sakinlerinin yoğun temasta bulunmaları anlaşıldıktan sonra ikinci bir karar ile 4 katlı apartman karantinaya alındı.

Karantina uygulaması sonrasında apartmanda ikamet edenlere apartmana giriş ve çıkış yasağı getirildi.

Karara uymayan veya uymak istemeyen vatandaşlar a ise Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi ve Kabahat Kanununun 32. Maddesi gereğince idari para ceza uygulanacağı belirtildi.