Kaçakçılara Diyarbakır'da Sert Vuruş

Kaçakçılara Diyarbakır'da Sert Vuruş

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından Bismil ve Çınar ilçelerinde düzenlenen operasyonlar sonucunda 5 kişi gözaltına alındı. Yapılan eş zamanlı baskınlarda 40 tabancaya el konuldu.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, kentin Bismil ve Çınar ilçelerinde silah kaçakçılarına eş zamanlı baskınlar düzenledi. Silah atölyesinde yapılan geniş çaplı aramalar sonucunda çok sayıda ekipmana el konuldu. 40 tabancanın da ele geçirildiği operasyonlarda 5 şüpheli güvenlik güçlerince gözaltına alındı. Operasyondan kısa süre sonra Diyarbakır Valiliği konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Çeşitli Çap ve Markalarda Tabancalar Var

Diyarbakır Valiliği, düzenlenen eş zamanlı baskınlarda birbirinden farklı markalarda 40 tabancaya el konulduğunu duyurdu. 76 tabanca şarjörüne ve çeşitli markalarda 500’den fazla mermi ele geçirildiği paylaşıldı. Operasyonda jandarma timlerinin ve KOM Şube Müdürlüğü’nün müşterek çalışmalar yürüttüğü duyuruldu.

Valilik, Cumhuriyet Başsavcılığı’na gerekli bilgilerin verileceğini ve el konulan mühimmatların muhafaza edileceğini kaydetti. Vatandaşların can güvenliğini sağlamak için azim ve kararlılıkla mücadele verildiğine de yer veren Valilik, konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde de Diyarbakır merkezli operasyonlarda silah kaçakçılığı yaptığı iddia edilen zanlılara baskınlar düzenlendi. 9 zanlı hakkında yakalama kararı çıkarılmış ve operasyonlar sonucunda 7 şüpheli gözaltına alınmıştı.