İzmir'de 4.8 şiddetinde deprem!  AFAD depremin detaylarını paylaştı!

İzmir'de 4.8 şiddetinde deprem! AFAD depremin detaylarını paylaştı!

İzmir'in Kuşadası bölgesi sabah saatlerinde 4.8 büyüklüğünde sallandı. AFAD'ın yaptığı açıklamaya göre sabah 11:39 saatlerinde meydana gelen deprem Ege açıklarında gerçekleşti.

İzmri’in Kuşadası bölgesinde bu sabah saatlerinde meydana gelen yer sarsıntısı ile ilgili Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan bir açıklama yapıldı. İntenet sitesinden açıklama yapan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Ege Denizi açıklarında bir sarsıntının meydana geldiğini duyurdu. Yer sarsıntısının saat 11:39 sularında meydana geldiğini açıklayan AFAD, bu sarsıntının düzeyinin 4,8 büyüklüğünde olduğunu açıkladı.

İzmir’de meydana gelen bu yer sarsıntısının Seferihisar ilçesindeki Ürkmez köyüne 11,85 kilometre ve Kuşadası Körfezine 8,19 kilometre uzaklık arasında meydana geldiği açıklandı. Yaşanan yer sarsıntısının her iki bölgede de hissedilebildiğini açıklayan AFAD, bu depremin yaklaşık olarak 18,47 kilometre derinden ortaya çıktığını duyurdu. Yaşanılan bu yer sarsıntısının boyutunun küçük olması nedeniyle herhangi bir mal ve can kaybına neden olmadığı da ayrıca belirtildi.