İzmir Turizm Fuarı 2019 etkinlik programı

İzmir Turizm Fuarı 2019 etkinlik programı

İzmir Turizm Fuarı her yıl katılımlar sayesinde büyümeye ve dünyada turizm sektöründe bilinirliğini arttırmaya devam ediyor. Katılımcılarına turizm alanında yeni iş fırsatları sunan İzmir Turizm Fuarı 2019 etkinlik programı belirlendi. İşte düzenlenecek fuarın programı hakkındaki tüm detaylar.

İzmir Turizm Fuar ve Kongresi 2019 (Travel Turkey İzmir) 5-7 Aralık tarihleri arasında yapılacak olan etkinliğin program takvimi belli oldu.

İZMİR TURİZM FUARI 2019 (TRAVEL TURKEY İZMİR) BAŞLIYOR! ETKİNLİK PROGRAMI

Türkiyenin turizm alanındaki en önemli buluşmalardan birisi olacak olan ve Kültür ve Turizm bakanlığı tarafınca düzenlenen ‘Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Kongresi, bu sene 13.sü düzenlenecek. 5-7 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek olan buluşma, geçtiğimiz yıl 44 bin gibi yüksek bir ziyaretçi sahibine uğramıştı. Cumartesi günü saat 10:00’da halka açılacak fuar 18.30’da bitecek.

Fuar kapsamında şunlar yer alacak:

  • Kanal ve İçerik Yönetimi-Çözümleri
  • CRM Sistemleri
  • Dağıtım Teknolojileri
  • E-Ticaret
  • E-Pazarlama / Sosyal Medya Çözümleri
  • Fotoğraf, Video ve Film Yapımları
  • Front / Back Office Sistemleri
  • Otel Teknolojileri
  • Mobil Teknolojiler ve Çözümleri
  • Rezervasyon ve Kayıt Sistemleri
  • Arama Motorları
  • Kazanç / Gelir Yönetimi
  • Web ve Veri Analizleri
  • Ödeme Çözümleri

İzmir Turizm Fuarı 2019 etkinlik programı

İZMİR TURİZM FUARI ETKİNLİK PROGRAMI

B HOL SEMİNER SALONU ETKİNLİKLERİ / B SEMINAR HALL ACTIVITIES

5 ARALIK PERŞEMBE / DECEMBER 5TH THURSDAY

13.30 – 14.30 Türk Hava Yolları Sunumu / Turkish Airlines Presentation

Cüneyd Doğruer- Sabiha Gökçen Satış Müdürü, THY /Sabiha Gökçen Sales Manager, TURKISH AIRLINES

15.00 - 16.30 I Dominik Cumhuriyeti Ülke Sunumu / Dominican Republic Country

Presentation Dominik Cumhuriyeti: 12 Ay Turizm Yaşayan İdeal Destinasyon / Dominican Republic, an ideal round-a-year destination Dominik Cumhuriyeti Ulusal Turizm Örgütü, Oteller ve DMC’ler / Dominican Republic Tourism Board, hoteliers and DMCs

15.00 - 16.00 | “Aydın Çağırıyor” / “Aydın Is Calling”

Aydın Büyükşehir Belediyesi / Aydın Metropolitan Municipality

ALTERNATİF TURİZM SAHNESİ / ALTERNATIVE TOURISM STAGE

İzmir Turizm Fuarı 2019 etkinlik programı

5 ARALIK PERŞEMBE / DECEMBER 5th THURSDAY

14.00 - 14.30 | Destinasyonlarda Doğa Ve Macera Sporları / Nature And Adventure Sports In Destination Ali Cem AKTAŞ – Koordinatör, Limitsensin / Coordinator, Limitsensin

14.45 - 15.15 | Eurovelo - Avrupa Bisiklet Rotaları Ağı / Eurovelo - European Cycle Route Network Adnan CANGİR- Yönetim Kurulu Üyesi, Muğla Enverçevko Deneği / Member of Board - Enverçevko Muğla

15.30 - 16.00 | Doğada Altenatif Çok / Too Many Altenatives In Nature Emrah Çoban - Bilim Koordinatörü, Kuzeydoğa Deneği / Science Coordinator, Kuzeydoğa Society

16.15 - 17.00 | Kristal Karın İzinde / Footsteps For Crystal Snow Halit Taş – Başkan, Sarıkamış Kayak Otelleri Deneği / President Ski Hotels In Sarikamis Association

B HOL SUNUM ALANI ETKİNLİKLERİ / HALL B FORUM AREA ACTIVITIES

5 ARALIK PERŞEMBE / DECEMBER 5th THURSDAY

12.30 | Açılış Konuşmaları / Opening Speechs Ali Beklen – HotelRunner, Kurucu Ortak / HotelRunner, Founding Partner

13.00 | Sürdürülebilir Turizm / Sustainable Tourism Prof. Dr. Abdullah Tanrısevdi – Adnan Menderes Üniversitesi, Turizm Fakültesi Dekanı Direktörü / Adnan Menderes Üniversitesi, Dean of Tourism Faculty

13.30 | 21. YY’da Gelişen Konaklama Teknolojileri ve Entegrasyonların Önemi Importance of Hospitality Technologies and Integrations Developed in the 21st Century Arda Erdal - KOD Yazılım (Sedna), Satış ve Pazarlama Yöneticisi / Sales & Marketing Manager

14.00 | Oteller için global ödeme platformları / Global payment platforms for hotels İpek Bozdemir – Wirecard, İş Geliştirme Yöneticisi / B usiness Development Manager

14.30 | Direkt Rezervasyon için Metasearch Kullanımı / Use of Metasearch for Direct Booking Özkan Hacıoğlu – Neredekal.com, Kurucu ve Genel Müdür / Neredekal.com, Founder and General Manager

15.00 |Online Seyahat Sektörü Nereye gidiyor? / Where is the online travel industry going?

Erhan Atam - Odamax.com - İş Geliştirme Yöneticisi / Odamax.com, Business Development Manager

15.30 | Şehir otellerinde pratik otel yönetimi / Practical hotel management in city hotels Arda Erdal - KOD Yazılım (Sedna), Marmara Bölge Müdürü / - KOD Yazılım (Sedna), Marmara Region Manager

16.00 | Türsab Rota / Tursab Rota Orkun Tekin - Türsab, E-founder / Türsab, E-founder

16.30 |Tanıtım ve Pazarlamada Dijital Çağ / Digital Age of Promotion and Marketing İrfan Önal - VisitAfyon, Koordinatör / VisitAfyon - Coordinator

17.00 | Networking

6 ARALIK CUMA / DECEMBER 6th FRIDAY

ULUSLARARASI DESTINASYONLAR SAHNESİ / INTERNATIONAL DESTINATIONS STAGE

13.00 - 13.30 | Bangladeş Ülke Sunumu / Bangladesh Country Presentation H.E. Mr. M. Allama Sıddıkı - Büyükelçi, Bangladeş Büyükelçiliği, Ankara / Ambassador, Embassy Of Bangladesh In Ankara

13.45 - 14.30 | Olağanüstü Rwanda / Remarkable Rwanda Joel Uwizeye - 1.Katip, Rwanda Büyükelçiliği, Ankara / First Secretary, Rwanda Embassy In Ankara

14.40 - 14.55 | Batum, Gürcistan Ülke Sunumu / Batumi, Georgia Country Presentation Mariam Sharabidze - Satış Temsilcisi, Wyndham Batum Hotel / Sales Executive, Wyndham Batumi Hotel

15.00 - 16.00 | Şeysel Adaları Sunumu / The Seychelles Islands Presentation Monette Rose – Direktör, Seyşeller Turizm Örgütü / Director, Seychelles Tourism

Board

16.15 - 17.15 | Tophotels İş Geli ̇şti ̇rme Projesi / Tophotels For Bussiness Dina Yeşiloğlu - Proje Temsilcisi, Tophotels Rusya / Project Representative, Tophotels Rusia

İzmir Turizm Fuarı 2019 etkinlik programı

6 ARALIK CUMA / DECEMBER 6th FRIDAY

11.00 | Açılış Konuşmaları / Opening Speechs Arden Agopyan – HotelRunner , Kurucu Ortak / HotelRunner - Co-founder

12.00 | Küçük Oteller: Otomasyon Süreçleri Fark Yaratacak mı? / Small Hotels: Will Automation of Processes Make Difference? Evgeniy Petrov - Kontur Hotel , Proje Müdürü / Kontur Hotel, Project Manager

12.30 | Mobil Teknolojileri / Mobile Technologies Özgür Zan – WeBee - Genel Müdür / WeBee - General Manager

13.00 | Rezervasyona Dönüşen Online Kampanyalar Tasarlamak / Designing Online Campaigns that Tun into Bookings Uğursal Uğur - IDA Consulting, Genel Müdür / IDA Consulting, General Manager

13.30 | Bavulumda CRM - Turist365 ile Dijital Dönüşüm / CRM in my Suitcase - Digital Transformation with Turist365 Engin Alan - Binovist, Kurucu Ortak & CEO / Binovist, Founding Partner & CEO

14.00 | Revenue Management/Gelir Yönetimi Oteller İçin Neden Gereklidir ? / Why is Revenue Management Necessary for Hotels? M.Oğuz Tunçbilek - YieldXpert - Otel Gelir Yönetimi Danışmanı / YieldXpert - Hotel Revenue Management Consultant

14.30 | E-Ticaret ve Dijitalleşme / E-commerce and Digitalisation Melih Pazarlıoğlu - Corendon, E-Ticaret Müdürü / Corendon, E-Commerce Manager

15.00 | İç Pazarda Online Satışları Artırmanın Yolları /Ways to Increase Online Sales in the Domestic Market Tuğles Güçlü - İdealtur - Otelfiyat.com, Yön. Kur. Başk. İdealtur - Otelfiyat.com - Chairman of the Board

15.30 | Bağlantıda Kalmanın Önemi / Türkiye’de Turizm Girişimleri Importance of Staying Connected / Tourism Initiatives in Turkey Özgür Zen - Rent & Connect, Kurucu / Rent & Connect , Founder

16.00 | Veriyi gelire dönüştürme teknikleri / Techniques for Converting Data into Revenue Hamdullah Turgut - Hotech,CTO / Hotech, CTO

16.30 | Networking

5-6-7 ARALIK / DECEMBER 5th, 6th, 7th

Türk Hava Yolları Uçak Bilet Çekilişi / Turkish Airlines Flight Ticket Lottery

HOL B / HALL B - Stand A104

Corendon Havayolları Uçak Bilet Çekilişi / Corendon Airlines Flight Ticket Lottery

HOL B / HALL B - Stand A112

Etiyopya Geleneksel Kahve Seremonisi, Etiyopya Geleneksel Müzik ve Dansı, Geleneksel İplik Yapımı, vb. Aktiviteler / Ethiopian Traditional Coffee Ceremony, Ethiopian Traditional Music and Dance, Traditional Cotton

Spinning and More Activites

HOL B / HALL B - Stand B206

Rwanda Geleneksel Dans Grubu / Rwanda’s Traditional Dancing Group

5 ARALIK PERŞEMBE / DECEMBER 5th THURSDAY

15.30 – 16.30 | TUROYD Tanıtım Kokteyli / Coctail of TUROYD

HOL B / HALL B - Stand B140

17.00 - 18:30 | ‘Necati ve Saykolar’ Grubu Performansı / “Necati ve Saykolar’” Band Performance

HOL B / HALL B - Stand A112

6 ARALIK CUMA / DECEMBER 6th FRIDAY

14.00 – 15.00 | İzmir Palas Standında Kokteyl / Coctail at İzmir Palas Stand

HOL B / HALL B -Stand A126

16.00 – 17.00 | Aydın Standında Kokteyl / Coctail at Aydın Stand

HOL A / HALL A - Stand C104

6 ARALIK CUMA / DECEMBER 6th FRIDAY

13.30 - 15.30 | Panel: / Panel Session: Altenatif Turizm: Eğilimler ve Öngörüler Altenative Tourism, Trends and Forecasts Moderatör: İ.Reha Arar - Net Holding Yön. Kur. Üyesi, Turizmci, Milliyet Gazetesi Yazarı Moderator: İ.Reha Arar - Net Holding Executive Bureau Member, Tourism Professional, Columnist for Milliyet Newspaper

Sağlık Turizmi, İlker Ünsever Health Tourism, İlker Ünsever

Ekoturizm Turizm, Michele Rumiz (Slow Food Türkiye, Balkanlar ve Ortadoğu Sorumlusu) Ecotourism, Michele Rumiz - Slow Food Balkans, Turkey and Middle East Coordinator

Kongre Turizmi, Volkan Ataman - Turizm Medya Grubu Başkanı Congress Tourism, Volkan Ataman - Chairman of Tourism Media Group

Gastronomi Turizmi, Yeşim Kaya - Şef-Sunucu-Yazar Gastronomy Tourism, Yeşim Kaya - Chef-Presenter-Writer

Kentsel Turizm, Zahra Golmohammadi - Asya Belediye Başkanları Forumu Kıdemli Plan ve Program Uzmanı Urban Tourism, Zahra Golmohammadi - Senior Expert of Plan and Program at Asian Mayors Forum

Ziyaret eden ülkeler ise şu şekilde:

Afganistan, ABD, Almanya, Anguilla, Arjantin, Anavutluk, Aruba, Avusturalya, Avusturya, Azerbaycan, Bangladeş, Benin, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Burkina Faso, Cezayir, Çin, Endonezya, Estonya, Etiyopya, Fas, Filipinler, Filistin, Fransa, Gana, Güney Afrika, Güney Sudan, Gürcistan, Hindistan, Hırvatistan, Hollanda, Irak, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İtalya, İzlanda, Japonya, Kamboçya, Kanada, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kongo Cumhuriyeti, Kosova, Küba, K.K.T.C., Liberya, Libya, Litvanya, Lübnan, Makedonya, Malezya, Malta, Meksika, Mısır, Moğolistan, Moldova, Nepal, Nijerya, Norveç, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, San Marino, Sierra Leone, Şili, Singapur, Sırbistan, Slovenya, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tayland, Togo, Tonga, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Venezuela, Vietnam, Yemen, Yunanistan, Zaire, Zambiya, Zimbabve.