İstanbullular dikkat! Yarın sabah bu yollar Tarihi Yarımada Koşusu nedeniyle trafiğe kapalı

İstanbullular dikkat! Yarın sabah bu yollar Tarihi Yarımada Koşusu nedeniyle trafiğe kapalı

Tarihi Yarımada koşusu nedeniyle İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapalı olacak. İstanbul valiliği 09.00-11.00 saatleri arasında hangi yolların kapalı olacağını açıklarken alternatif yollarda valilik tarafından belirlendi.

24 Kasım Pazar günü yapılacak olan Tarihi Yarımada Koşusu nedeniyle İstanbu'da bazı yollar trafiğe kapatılacak. Sabah saat 07.30 da başlayacak olan etkinlikten etkinliğin bitimine kadar olan süre içerisinde hangi yolların kapalı olacağına dair İstanbul Valiliği bir açıklama yaptı.

Spor İstanbul A.Ş. tarafından düzenlenecek olan etkinlik ile ilgili Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“24.11.2019 Pazar günü 09.00-11.00 saatleri arasında Spor İstanbul A.Ş. tarafından düzenlenecek ‘Tarihi Yarımada Koşusu’ konulu etkinlik ile ilgili olarak saat 07.30’dan etkinlik bitimine kadar trafiğe kapatılacak yollar ve altenatif güzergâhlar aşağıda belirtilmiştir.

- Sahil Kennedy Caddesi Kuzey Yol Sirkeci-Çatladıkapı arasına çıkan tüm cadde ve sokaklar,

- Ahırkapı İskele Sokak,

- Ahırkapı Sokak,

- Aksakal Caddesi,

- Küçük Ayasofya Caddesinden Sultanahmet Meydana kadar bağlı cadde ve sokaklar,

- Torun Sokak,

- Dalbastı Sokak,

- Kabasakal Caddesi,

- Soğukçeşme Sokak,

- Caferiye Sokak,

- Bab-ı Hümayün Caddesi etkinlik bitimine kadar trafiğe kapatılacak.

Sahil Kennedy Caddesi Güney Yol, Nakilbent Sokak, Kaleci Sokak, Kasap Osman Sokak, Hünkar Peşveri Sokak ise altenatif güzergah olarak belirlenmiştir”