İstanbul'da dehşete düşüren olay! Komşu tacizi cinayetle sonuçlandı!

İstanbul'da dehşete düşüren olay! Komşu tacizi cinayetle sonuçlandı!

Balkona her çıktığında komşusu tarafından sözlü tacizlere maruz kalan genç kadın durumu eşine anlatınca komşu ile tartışmaya giren adam merdivenlerden düşerek hayatını kaybetti.

Balkona her çıktığında komşusu tarafından sözlü tacizlere maruz 40 yaşındaki Ş.Y rahatsız olduğu bu durumu eşine anlattı. İstanbul Eyüpsultan'da gerçekleşen olayda balkona çamaşır asmak için çıkan genç kadın çamaşır asarken karşı apartmanda oturan 52 yaşındaki R.Ö.'de balkona çıkarak genç kadına ıslık çalarak şarkılar söylemeye başladı. Rahatsız olduğu bu olay karşısında sürekli aynı olayın tekrar etmesi ile birlikte çaresiz kalan genç kadın durumu eşine anlattı.

İstanbul'da dehşete düşüren olay! Komşu tacizi cinayetle sonuçlandı!

KOMŞUSUNUN TACİZİNİ EŞİNE ANLATTI

Kocası M.Y.'ye komşusu tarafından karşı karşıya kaldığı sözlü tacizi anlatan genç kadın ne kadar rahatsız olduğunu eşine aktardı. Bir süre sonra balkona çıktığında yine sözlü bir tacizle karşılaşan kadın komşusunun kendisine 'Hey yavrum hey' şeklinde seslenip taciz etmesiyle birlikte eşine olan olaydan tekrar bahsetti.

TACİZ ETTİĞİ KADININ KOCASINI MERDİVENLERDEN ATTI

Yaşanan bu korkunç olay sonrası eşi ile birlikte tacizci komşusu ile konuşmak için giden evine giden M.Y, komşusu ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi ile çıkan kavgada R.Ö., M.Y.'yi merdivenlerden aşağıya itti. Aşağı düşen M.Y., düştüğü yerde hareketsiz yatınca eşi Ş.Y., ambulansı arayarak yardım istedi.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

M.Y. merdivenlerden düşünce başına sert bir darbe aldı. Ambulans ile hastaneye kaldırılan genç adam tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı Komşusunun itmesi sonucu hayatını kaybeden genç adamın eşinin tacizci komşusunu şikayet etmesi üzerine R.Ö., emniyet güçleri tarafından gözaltına alınarak ifadesi alınması için karakola götürüldü. Emniyette ifade veren R.Ö., komşusu M.Y.'nin kendisine bıçak çektiğini, kendisini korunmak amacıyla ittirdiğini söyledi.

TACİZCİ KOMŞU TUTUKLANDI

İfadesi alınan tacizci komşu tutuklanarak cezaevine gönderildi.Olay ile ilgili yapılan soruşturmada Savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında alınan tanık beyanlarında hayatını merdivenlerden düşerek kaybeden M.Y.'nin elinde bıçak olmadığı belirlendi.

MÜEBBET HAPSİ İSTENİYOR

Yürütülen soruşturma neticesinde R.Ö., hakkında 'Kasten Öldürme' suçu kapsamında müebbet hapis istemiyle iddianame düzenlendi.