İŞKUR ile İstanbul, Ankara ve İzmir'de bekçi alımı başvuru tarihi ve şartları belli oldu

İŞKUR ile İstanbul, Ankara ve İzmir'de bekçi alımı başvuru tarihi ve şartları belli oldu

Ülke genelinde milyonlarca vatandaşın beklediği bekçi alımları ilan ve şartları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Önceki dönemlerde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bekçi ilanlarında değişikliğe gidildi ve ilanları İŞKUR'un yapacağı açıklandı. İşte, İŞKUR ile İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 81 ilde gerçekleşecek olan bekçi alımı başvuru tarihi ve şartları belli oldu.

Ülkemiz de milyonlarca vatandaş her gün yenilenen iş ilanlarını kontrol ediyor. İntenette en çok aratılan meslek gruplarının başında ise bekçilik mesleği geliyor. Gün içerisinde binlerce kişi tarafından aratılan bekçi alımlarının şartları ve ne zaman gerçekleşeceği ise herkes tarafından merak ediliyor. Genellikle Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ilanları verilen bekçi alımlarında meydana gelen değişiklik geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaşıldı. Yapılan değişikliğe göre bekçi ilanları ve alımları İŞKUR üzerinden yapılacak.

Bekçi Alımı Başvuru Şartları Belli Oldu

Yapılan duyurunun ardından ise bekçi alımı ilanlarını bekleyen insanların en çok merak ettiği başvuru şartları belirlendi. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere ülke genelinde 81 ilde ve ilçelerde bekçi alımı ilanları yayımlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü üzerinden yapılması beklenen bekçi alımlarının İŞKUR üzerinden yayımlanacağı duyuruldu. Yayımlanan duyuru kapsamında bekçi alımı için başvuruda bulunacak olan vatandaşların taşıması gereken şartlarda belirtildi.

İŞKUR Bekçi Alımı İlanı Başvuru Şartları

İŞKUR bekçi alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların, öğretim düzeylerinin en az ilköğretim mezunu olmaları gerekmektedir.

İŞKUR bekçi alımı başvuru şartları yetkililer tarafından belirtildi.

İŞKUR bekçi alımı şartları şu şekilde;

- T.C. Vatandaşı olması,

- İlköğretim, Lise, ön lisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olması,

- 18 yaşını tamamlamış olması,

- Fiziki şartlarda erkeklerde ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmamak (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmektedir.)

- Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımaları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olması.

Bekçi alımlarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımız https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=2164 bu link üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir.

Bekçi Alım İlanları Yayınlandı

Bekçi alımı yapan resmi kurumlar şu şekildedir;

İŞKUR ile İstanbul, Ankara ve İzmir'de bekçi alımı başvuru tarihi ve şartları belli oldu