İŞKUR hastane danışmanı ilanları yayınlandı! Lise mezunu şartı ile hastane danışmanı alımları!

İŞKUR hastane danışmanı ilanları yayınlandı! Lise mezunu şartı ile hastane danışmanı alımları!

Devlet kurumlarına iş alımlarından sorumlu olan İŞKUR yeni bir iş ilanı ile vatandaşları sevindirdi. İŞKUR hastane danışmanı ilanları yayınlandı haberleri sonrasında devlette çalışmak isteyen binlerce vatandaş başvurular ile ilgili detayları araştırmaya başladı. İşte Lise mezunu şartı ile hastane danışmanı alımları ile ilgili tüm merak edilenler.

İŞKUR tarafından yapılan son iş ilanına göre hastanelerde istihdamı arttırmak adına en az lise mezunu olmak üzere KPSS şartı bulunmaksızın hasta danışmanı alımları yapılacak.

Türkiye İş Kurumu tarafından yayınlanan ilanlar ile birlikte hastanelerde görevlendirilmek üzere açık iş ilanı başvurusu başladı. Hastanelerde alınacak vatandaşlarda en az lise mezunu olma şartı aranıyor. Ayrıca KPSS şartı olmadan vatandaşlar başvurularını yapabilecekler.

Hastane ve tüm sağlık kuruluşlarında geçerli olan iş ilanında başvurular sonrasında hasta danışmanı olarak iş alımları gerçekleşecek. Ön başvurular ise yine iş ilanını paylaşan İŞKUR resmi intenet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek.

Başvuruda bulunmak isteyen adayların öncelikle İŞKUR resmi intenet sitesine giriş yapması gerekmektedir. daha sonrasında site içerisinde bulunan arama motoruna Hasta Danışmanı yazılması durumunda ilanlar ekranda görünecektir. Bu ekrandan sizlerde başvuruda bulunabilirsiniz.