13 Haziran 2019 Perşembe 22:20
İŞKUR farklı kurumlara ülke geneli güvenlik görevlisi alımı yapıyor! Güvenlik görevlisi  başvuru şartları nedir?
Takip Et:

 

4İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlarda en az ilkokul mezunu olma şartıyla güvenli güvenlik görevlisi alımları yapılmaktadır. Türkiye genelinde birçok kamu ve özel kurum güvenlik görevlisi istihdam edilmektedir. Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli eğitim süreçlerine tabii tutulmalı ve EGM tarafından düzenlenen Özel Güvenlik Görevlisi sınavına katılım sağlanmalıdır.

EGM

Güvenlik Görevliliği Başvuru Detayları

Güvenlik görevlisi kadrolarına başvuruda bulunacak bireylerin;

T.C. vatandaşı olması,

18 yaşını doldurmuş olması,

Güvenlik kimlik kartı alması,

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması,

En az ilköğretim mezunu olması,

Sağlık sorunu olmaması,

Askerlik hizmetini yerine getirmiş veya iki yıl süreyle tecil ettirmiş olması gerekmektedir.

güvenlik görevlisi

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlarda en az ilkokul mezunu olma şartıyla güvenli güvenlik görevlisi alımları yapılmaktadır. Türkiye genelinde birçok kamu ve özel kurum güvenlik görevlisi istihdam edilmektedir. Özel güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli eğitim süreçlerine tabii tutulmalı ve EGM tarafından düzenlenen Özel Güvenlik Görevlisi sınavına katılım sağlanmalıdır.

Güvenlik Görevliliği Başvuru Detayları

Güvenlik görevlisi kadrolarına başvuruda bulunacak bireylerin;


T.C. vatandaşı olması,

18 yaşını doldurmuş olması,

Güvenlik kimlik kartı alması,

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması,

En az ilköğretim mezunu olması,

Sağlık sorunu olmaması,

Askerlik hizmetini yerine getirmiş veya iki yıl süreyle tecil ettirmiş olması gerekmektedir.

Özel Güvenlik Görevlisi Olabilmek İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Adaylarda aranan şartlar;

T.C. vatandaşı olmak,

Devletin milletiyle bölünmez bütünlüğüne, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, ırza geçmek, yüz kızartıcı suçlar, devlet sırlarını açığa çıkarma, emre itaatsizlik, üste mukavemet suçlarından mahkum adaylar başvuru yapamaz. Taksirli suçların dışında askeri mahkemelerde otuz günden fazla hüküm giymiş olanlar, taksitli suçlardan altı ay hüküm giyenler, siyasi ideolojileri benimseyenler başvuruda bulunamaz.

Silahlı görev yapacak bireylerin 21, silahsız görevler yapacakların ise 18 yaşından büyük olması,

Özel güvenlik eğitimleri başarıyla tamamlanmalıdır.

Özel Güvenlik Görevliliği Başvuru Detayları

Özel güvenlik sertifikası alabilmek için kişiler silahlı kart için 120, silahsız için 100 saatlik eğitime tabii tutulmaktadır. Eğitimlerini tamamlayan adaylar EGM Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından 100 soruluk bir sınava tabii tutulur. Sınavda başarısız olmuş adaylar kursa yeniden başlamadan 3 kez sınava katılma hakkına sahiptir. Sınavı kazanmış adaylar İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne gerekli belgelerle başvuruda bulunarak kimlik belgesini alabilmektedir.

Özel Güvenlik Kart Ücretleri

Silahlı veya silahsız özel güvenlik sertifikası ücreti, kurs ve ile bağlı olarak değişiklik gösterir. Silahlı eğitim için ortalama 600 TL, silahsız eğitim için ortalama 400 TL ücret alınmaktadır. Kurslarda silahlı yenileme eğitimlerine 400 TL, silahsız yenileme eğitimlerine 300 TL talep edilir.  

İŞKUR Kayıtları Nasıl Yapılır?

İŞKUR, iş arayan ile işverenleri ayıran bir sistem ile alımlar yapmaktadır. Üyeler, hesaplarını aktif hale getirebilmek için e-posta veya telefon numaralarını girmelidir. Üye hesapları son işlem tarihi itibariyle 1 yıl içerisinde aktif hale gelmez veya bu süre içerisinde giriş yapılmaz ise üyelik dondurulur. Bu süre, engelli ve eski hükümlüler için 2 yıldır.Son Güncelleme: 13.06.2019 22:20
Takip Et:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Popüler Haberler