10 Haziran 2019 Pazartesi 05:26
İŞKUR aracılığı ile daimi 10 bin işçi alımı yapılacak! 2019 İŞKUR personel alımı ve güncel iş ilanları
Takip Et:

Birçok özel ve kamu kurumu İŞKUR üzerinden personel alım duyurusu yayınladı. Devlet teşviklerinden yararlanmak için birçok özel firma, personel alımları için gerekli şartları paylaşarak personel alımları yapıyor. İŞKUR kaydı bulunan binlerce kişi de web sayfasında yayınlanan iş ilanlarını takip edebilmekte. İŞKUR bünyesinde hali hazırda 53.077 açık iş ilanı bulunmakla birlikte, 2019 yılında 500 bin yeni personel istihdamı hedefliyor. Vasıflı ve vasıfsız 2576 iş ilanı hedefleyen İŞKUR, iş ilanları çerçevesinde engelli ve eski hükümlü kadroları açtı.

Bir Ayda 10 binden Fazla Personel İstihdam Edilecek

İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlarda bir ay içerisinde 10 binden fazla vasıflı ve vasıfsız daimi işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Açık iş başvuruları bulunmakla birlikte, adaylar İŞKUR resmi web sayfası üzerinden en yakın İŞKUR il ve şube müdürlüklerine başvuruda bulunabilmektedir. Başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=1440 adresinden yapılabilmektedir.

İŞKUR Kayıtları Nasıl Yapılır?

İş başvurularında bulunmakta ilk adım kayıt aşamasıdır. İŞKUR’un verdiği hizmetlerden yararlanmak için iş arayan bireylerin kurum ünitelerine başvuruda bulunarak kayıt olması gerekmektedir. Başarılı eşleştirme yapılabilmesi için bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Kayıt İçin Gerekenler Nelerdir?


İŞKUR kaydı yaptırılabilmesi için bireyin 14 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Gerçekdışı beyanda bulunanların başvuruları doğrudan reddedilecektir.

Engelli Kayıtları

Doğuştan veya daha sonradan engeli olan kişiler vücut fonksiyonlarının en az yüzde 40’ından yoksun olduklarını Sağlık Kurulu raporuyla belgeleyerek başvuruda bulunmalıdır. Sağlık Kurulu raporu İŞKUR İl Müdürlüğü ve Hizmet Merkezi’ne ibraz edilmeli ve onay alınmalıdır. Onay işlemi yaptırmamış engelli bireyler normal statüden işlem görecektir. Herhangi bir işte çalışamaz raporu olan bireylerin engelli kayıtları alınmayacaktır. Süreli raporlarda ise rapor tarihi dikkate alınır ve engellilik derecesi kalktıktan sonra iş arayan kişinin kaydı otomatik olarak normal başvuruya dönüştürülür.

Eski Hükümlü Kayıtlar

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giymiş, cezasını tamamlamış, ertelenen, denetimli serbestlikten yararlanmış bireyler eski hükümlü belgesi ile mevcut durumlarını belgeleyerek İŞKUR’a eski hükümlü kaydı yaptırabilmektedir. İŞKUR İl Müdürlüğü veya Hizmet Binası’na eski hükümlü belgesi ibraz edilmelidir.

Aktif Geçerlilik Süresi Ne Kadar?

 İŞKUR’a yaptırılan kayıtların işlem süresi son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kaydı işlemden kaldırılmış iş arayan bireyler resmi web sayfası üzerinden kurum portalına giriş yapıp ‘’İş Arama/Kayıt Durumu’’ sekmesinden kaydını aktif hale getirebilmektedir. Aktif olarak işlemde kalma müddetinde işlem görmemiş veya pasif duruma alınmış kayıtlar, iş arayan kişi tarafından güncelleninceye dek pasif kalacaktır.Son Güncelleme: 10.06.2019 05:26
Takip Et:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Popüler Haberler