IMDB puanına göre 2020 yılında izlenmesi gereken iyi puan almıl filmler

IMDB puanına göre 2020 yılında izlenmesi gereken iyi puan almıl filmler

İMDB bilindiği gibi kullanıcılar tarafından filmler hakkında yorum yapılan ve puanlama yapılan platformdur. IMDB 2020 yılında vizyona giren filmlerden bir liste yayınladı. İşte IMDB’ye göre 2020 yılında izlenmesi gereken filmler.

Korona virüs salgını nedeniyle herkes evlerine kapanmış durumda. Evde zaman geçirmek için yapılacak en iyi şey ise film izlemektir. Film seçerken herkesin dikkat ettiği nokta IMDB puanlarıdır.

2020 yılında IMDB puanı en yüksek filmlere bakarak izleyecek kaliteli filmleri bulabilirsiniz. Bilindiği gibi 2020 yılında birçok film vizyona girdi. Bu filmlerden en yüksek IMDB puanı alanları sizler için derledik.

IMDB’ye göre 2020 yılında izlenmesi gereken filmler hangileridir?

2020 yılında vizyona giren filmler arasında IMDB puanı en yüksek olanlar şu şekildedir:

 • The Way Back
 • The Invisible Man
 • Bad Boys For Life
 • Onward
 • The Call Of The Wild
 • Sonic The Hedhegod
 • Birds Of Prey
 • James Bond: No Time To Dİe
 • Fast & Furious 9
 • Black Widow
 • Top Gun: Marevick
 • Wonder Woman 1984
 • The King’s Man

The Way Back – IMDB: 7.1

2020 yılında vizyona giren film oldukça beğenildi. Filmin başrolünde sevilen oyuncu Ben Affleck yer alıyor. Filmde eşini ve aileden kalan mirasını kaybeden bir eski basketbolcunun lise basketbol takımına koçluk etmesi anlatılıyor.

The Insivible Man – IMDB: 7.3

Gizem ve gerilim dolu film 2020’nin en başarılı filmleri arasında kendine yer buldu. Film erkeğin kadın üzerinde baskısını anlatılıyor. Filmin kadın başrolü Cecilia erkek arkadaşının baskısında gece evden kaçarak kurtulmaya çalışır ancak erkek arkadaşının intihar ettiğini öğrenir ve geri döner. Ancak kadın bunun bir tuzak olduğu düşüncesini kafasından atamaz.

Bad Boys Life – IMDB: 7.2

Başrollerinde Will Smith, Martin Lawrence ve Vanessa Hudgens’ın yer aldığı filmde uyuşturucu çetelerine karşı zorlu bir mücadeleye giren iki polisin yaşadıkları anlatılıyor.

Onward – IMDB: 7.6

Bir animasyon filmi olan Onward’a iki kardeşin küçük yaşta babalarını kaybetmeleri üzerine yaşadıkları anlatılıyor.

The Call of The Wild – IMDB: 6.9

Filmin başrollerinde Karen Gillan, Harrison Ford ve Cara Gee’nin yer aldığı filmde mutlu bit hayata sahip olan köpek Buck’ın hayatının olumsuz yönde bir anda değişmesinin ardından yaşadıkları anlatılıyor.

Sonic The Hedgehog – IMDB: 6.7

Sonic bilindiği gibi efsanevi çizgi film karakteridir. 2020 yılında da animasyon film olarak karşımıza çıkan Sonic karakterinin yeni maceraları filmde sizleri bekliyor.

Birds of Prey

Başrolünde güzel oyuncu Margot Robbie’nin yer aldığı filmde mafya babası tarafından kaçırılan bir genç kızın kurtarılma hikayesi anlatılıyor.

James Bond: No Time To Die

James Bond serisinin son filmi olan filmde emekli olan Bond’un geri dönmesiyle başlayan macerada bir bilim adamın kurtarılmaya çalışması anlatılmaktadır.

Fast & Furious 9

Macera severlerin efsane serisi Fast & Furious serisinin son filminde Dom’un sakin hayatı tekrar yeni bir macera peşine düşmesiyle değişir. Dom ve arkadaşlarını bu sefer zor bir görev bekliyor.

Black Widow

Marvel karakterlerinden biri olan Black Widow yani Natasha Romanow’un KGB döneminde yaşadıkları filmde anlatılmaktadır.

Top Gun: Maverick

Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı filmde insansız hava araçlarının olduğu dönemde yaşanan savaşları bir grup genç durdurmaya çalışıyor.

Wonder Woman 1984

Soğuk Savaş döneminde geçen filmde efsanevi güçlere sahip kadın savaşçının savaşa müdahalesiyle yaşananlar anlatılıyor. Film 1984 yılında geçmektedir.