İlluminati nedir? İlluminati'nin amacı nedir, gerçek midir? İlluminati neye hizmet eder?

İlluminati nedir? İlluminati'nin amacı nedir, gerçek midir? İlluminati neye hizmet eder?

İlluminati nedir? Gerçek midir? Kimdir? Amacı nedir? Neye hizmet eder? 1770'li yıllarda kurulan İlluminati'nin günümüzde de faaliyette olduğu düşünülmektedir. Ara sıra sosyal medyada veya televizyon ekranlarında denk geldiğimiz İlluminati sembolleri, İlluminatinin ne olduğu ve neye hizmet ettiği merak ediliyor.

İlluminati Nedir?

Latince bir kelime olan İlluminati’nin Türkçe anlamı ‘’aydınlanmışlar’’ dır. 1 Mayıs 1776 yılında beş kişiyle kurulmuş bir yapılanmadır. Yeni Dünya düzenini kurma planı olduğu iddia edilen ve zihin kontrolü uygulayarak hükümetleri ve kuruluşları etki altın alacağı düşünülen bir yapılanmadır. Ancak faaliyetleri kanıtlanmamıştır. Hatta varlığı bile tam olarak kanıtlanmış değildir.

Masonluğu model aldığı söylenen İlluminati’nin komplo teorileri olduğu da öne sürülmüş ve Fransız İhtilalini de İlluminati tarafından yapıldığı iddia edilmektedir. Günümüzde pek çok filmde gizli kareler içerisinde yer aldığı düşünülen İlluminati yapılanmasının sembolü tek göz, piramit, üçgen ve güneştir. Popüler müzikte de Rihanna gibi Lady Gaga gibi isimlerin kliplerinde bu sembollerin yer alması dikkat çekmektedir.

İlluminati’nin Amacı Nedir?

İllumitani yapılanması Yeni Dünya düzenini kurmayı amaçlamaktadır. Bu her ne kadar iyi bir şey gibi görünse de aslında kötüdür. Yeni Dünya düzeni kurulurken devletler ve din yok edilecektir. Dünyanın köklü geçmişi hiçe sayılmış olacaktır.

İlluminati’nin birçok komplo teorisi olduğu da söylenmektedir. Hatta bazı ölümlerin İlluminati tarafından gerçekleştirildiği ve bazı tarihi olayların da yine İlluminati tarafından yapıldığı düşünülüyor. Hem dini savunmayan bir görüş gibi anlatılıyor hem de şeytana taptıkları söyleniyor. İlluminati yapılanması ile ilgili net bulgular olmasa da bazı zihinsel oyunlar yaptığı da görülmektedir. Yapılandırmanın sembolleri olan piramit, üçgen, tek göz ve güneş pek çok çizgi filmde kullanılarak çocukların zihnine yerleştiriliyor.

İlluminati Neye Hizmet Ediyor? Deccalizm İle Bağlantısı Var Mı?

İllumitani Yeni Dünya düzeni için beş kişi tarafından kurulmuştur. Şeytana taptıkları ve dini yok etmek istedikleri düşünüldüğü için deccalizme de benzetilmektedir. Deccalizm’de de yeni dünya düzeni kurulmak istenmektedir. İllumitani 1770’li yıllarda kurulduğu düşünülen bir yapılanmadır. Deccalizm’inde kökeni Osmanlı Devletine dayanmaktadır.

İlluminati dünya nüfusunu azaltmayı ve yeni dünya düzeni kurmayı düşünen bir yapılanma olarak bilinmekte ve zihin kontrol konusunda büyük etki yarattığı düşünülmektedir. Birçok sanatçıyı kullandığı ve hatta bazı sanatçıların bu yapılanmadan korktuğu da öne sürülmektedir. İlluminati ile ilgili pek çok teori bulunmaktadır. Faaliyetleri ve varlıkları kanıtlanmamış olsa da gizli bir örgütün olduğu neredeyse herkes tarafından bilinmektedir. Ancak içlerinde kimler olduğu ve neler yaptıkları konusunda kimsenin bir fikri yoktur. Bazı olayların nedeni İllumitani dense de kesin bir kanıt hiçbir zaman bulunamamıştır. Ancak İlluminati yapılanmasının bir geçmişi olduğu ve sembollerinin de günümüzde ara ara karşımıza çıktığı gerçeği göz ardı edilmemelidir.