İBB'den flaş karar! TEKNOFEST'e yopun ilgiden dolayı metro seferleri durduruldu

İBB'den flaş karar! TEKNOFEST'e yopun ilgiden dolayı metro seferleri durduruldu

TEKNOFEST'in son günü olması nedeniyle vatandaşların çok fazla yoğun ilgi göstermesinden dolayı risk teşkil edebileceği göz önüne alınarak metro seferleri geçici olarak duruduruldu.

Atatürk Havalimanı'nda devam eden ve bugün son kez kapılarını açan İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne (TEKNOFEST) vatandaşlar oldukça fazla ilgi gösterdi. Aşırı kalabalığın oluştuğu metro istasyonlarında İBB'nin kararıyla M1 Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro seferleri geçici olarak durduruldu.

İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklaşa aldığı karar istasyonda yaşanan yoğunluk yolcu güvenliği için risk oluşturabileceği gerekçe gösterilerek verildi.

İBB Başkanı İmamoğlu'nun Danışmanı ve İBB Sözcüsü Murat Ongun, Valilik ile birlikte verilen kararla ilgili bir açıklama yaparak açıklamasında, "TEKNOFEST'e gösterilen yoğun ilgi nedeniyle bizatihi İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve TEKNOFEST yetkilileriyle yapılan görüşme üzerine bu karar alındı. Bize, 'Çok fazla ilgi var. Yolcu yoğunluğu aşırı durumda. Böyle devam etmesi halinde üzücü olaylar yaşanabilir' denildi. Bunun üzerine söz konusu hattın seferleri geçici olarak durdurulmuştur" ifadelerini kullandı.

Metro İstanbul ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruda, "İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı karar gereği Atatürk Havalimanı istasyonuna yolcu taşımacılığı, aşırı kalabalığın yolcu güvenliğine risk oluşturması nedeniyle durdurulmuştur. Lütfen duyurularımızı takip ediniz" denildi.