İBB yardım kolisi başvuruları nasıl yapılır? İBB yardım kolisi başvuru yolları

İBB yardım kolisi başvuruları nasıl yapılır? İBB yardım kolisi başvuru yolları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerine pek çok yardım sağlamaktadır. Yardımlardan faydalanmak isteyenler "İBB Yardım Kolisine Nereden Nasıl Başvuru Yapılır?" sorusunun yanıtını araştırmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbullulara çeşitli yardımlar sağlamaktadır. Bu yardımlar kira yardımı, nakdi yardımlar, erzak yardımları, ilaç ve tadavi yardımları, yakacak malzeme yardımları gibi pek çok alanda ihtiyaç sahipleri ile buluşmaktadır. Yardımdan faydalanmak isteyen kişilerin başvuru yapmaları gerekmektedir.

İBB Yardımları Başvuruları Nasıl Yapılır?

İBB'nin sağladığı yardımlardan faydalanmak isteyen kişilerin öncelik olarak İBB intenet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Bu form, isim, soyisim, TC Kimlik no, ülke ve uyruk gibi bilgilerin yanı sıra adres ve iletişim bilgilerini de içermektedir. Adres ve telefon numarası, e posta adresi gibi bilgiler de girildikten sonra sosyal anlamda bilgiler doldurulmalıdır. Bu bilgiler ailede yaşayan kişi sayısı, bu kişiler hakkında bilgiler, çalışılan meslek, sosyal güvence, gelir ve sahip olunan mallar gibi bilgileri içermektedir.

Bilgilerin tamamını doldurup beyanları da kabul ettikten sonra başvuru tamamlanmaktadır. Başvurular https://sosinc.ibb.gov.tr/ adresinden gerçekleştirilebilmektedir.

İBB Yardımları Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

İBB'nin yaptığı yardımlardan faydalanıp faydalanamadığınızı öğrenmek için https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Siteye girdikten sonra TC kimlik no ve doğum tarihinizi girerek başvuru sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.