Halkbank personel alımı ne zaman yapılacak? 2020 Halkbank personel alımı şartları

Halkbank personel alımı ne zaman yapılacak? 2020 Halkbank personel alımı şartları

2020 Halkbank personel alım ilanı ne zaman ve nasıl yapılacak? 2020 yılında 22 bin 500 personel alımı gerçekleştirileceğini duyuran Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, personel alımları ile ilgili detayları da açıkladı. Personel alımlarının yıl sonuna kadar tamamlanmış olacağını söyledi.

2020 Halkbank Personel Alımı İlanı

Halkbank, farklı pozisyonlara personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Personel alımı ile ilgili detaylar vatandaş tarafından merak ediliyor. Hangi unvanlar için alım gerçekleştirilecek? Ne zaman gerçekleştirilecek ve aranan özellikler neler?

2020 Halkbank Personel Alımı Yapılacak Pozisyonlar

-Servis Görevlisi,

-Uzman Yardımcısı,

-Müfettiş Yardımcısı,

-İç Kontrolör Yardımcısı.

2020 Halkbank Personel Alımı Şartları

Personel alımı farklı pozisyonlar için yapılacak ve her pozisyon için aranan şartlar farklı farklıdır. İşte pozisyonlar ve aranan şartlar:

-Servis Görevlisi personel alımı için; Üniversite mezunu olmak, 18 yaşından büyük ve 30 yaşından küçük olmak, banka tarafından veya sınav protokolü tarafından yapılacak olan yazılı sınavdan başarılı olmak. Şartlara uyan adaylar değerlendirildikten sonra göreve başlayacaklar.

-İç Kontrolör Yardımcısı, Uzman Yardımcısı, Müfettiş Yardımcısı alımı için; Her biri için ayrı ayrı aranan bölümlerin üniversitesinden mezun olmak, bu üç pozisyon için yaş sınırlaması da farklı şekilde belirlenmiştir. En son yapılan alımlarda yaş sınırlaması iç kontrolör için 27, müfettiş yardımcılığı için 28 ve uzman yardımcılığı için 30 olarak belirlenmişti. 2020 yılında da aynı yaş sınırlaması olduğu düşünülüyor. Personel olmak isteyen adaylar sınava da tabii tutulacaktır.

-Bütün personellerin Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması gerekmektedir. 4 yıllık üniversite mezunu olmak da aranan şartlardan biridir.

2020 Halkbank Personel Alımı Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

2020 yılında Halkbank’ın personel alımı gerçekleştirmesi bekleniyor. 22 bin 500 personel alımı gerçekleştirileceği Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan tarafından duyuruldu. Alımların yıl sonuna kadar gerçekleştirileceğini de söyleyen Osman Arslan, alımlara ne zaman başlayacaklarını henüz açıklamadı.