Erkekler mi yoksa kadınlar mı eşlerini daha çok aldatıyor? Aldatma araştırması raporu yayınlandı

Erkekler mi yoksa kadınlar mı eşlerini daha çok aldatıyor? Aldatma araştırması raporu yayınlandı

Uzun süredir beklenen o anketin sonucu geldi! Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği tarafından yapılan anket sonucunda kadınların ve erkeklerin aldatma oranları belirlendi. Peki erkekler mi yoksa kadınlar mı eşlerini daha çok aldatıyor? Anket sonucuna göre erkeklerin X’i ve kadınların @’ı eşlerini aldatmakta…

Kadınlar mı Yoksa Erkekler mi Daha Çok Aldatıyor?

Cinsel Sağlık Enstitüsü Deneği tarafından hem intenet hem de uygulamalı olarak yapılan anket nihayet sonuçlandı. Uzun zamandır üstünde çalışılan anketin sonucuna göre erkeklerin %58’i ve kadınların ise %40’ı eşlerini en az bir kere olacak şekilde aldatıyorlar.

İstatistiklere bakıldığında erkeklerin yaşları ilerledikçe daha çok aldattığı görülürken, kadınların genç yaşlarda aldattığı tespit edilmiş durumda.

CİSED Genel Başkanı Dr. Cem Keçe tarafından yapılan açıklamada aldatma oranlarının normalde daha fazla olduğu, ancak bu durumun ankete yansımadığı ifade edildi. Açıklamaların devamında toplumumuzda erkeklerin bir kısmının yalnızca 1 kere yaşanan cinsel ilişkiye girilmesi durumunun aldatma olarak görülmediğini, kadınlarda bir kesimin ise cinselliğin olmadığı bir evlilik dışı ilişkinin aldatma olarak görmedikleri belirtildi.

Toplum içinde erkeklerin genel bölümünde aldatma, evlilik ile aynı anda yürütülen bir başka ilişki olarak görülüyor. Kadınlar ise sadakatsizliği cinsellikten önceki aşamada bırakma eğiliminde olarak görülmekteler. Kadınlar gizli yenilen bir yemeği, duygusal yazışmaları ve sarılmaları aldatma olarak isimlendirmeyerek vicdanlarını rahatlatma çabası içine giriyorlar.

Çoğu Eğitimli

10.000 kişi kapsamında yapılan ankete katılan kişilerin %65’inin erkek ve %35’inin ise kadın olduğu ifade edildi. Katılan kişilerin yarısının 18 ile 28 yaş arasında olduğu, %35’lik bölümünün 29 ile 38 yaş arasında olduğu ve %15’inin ise 39 ile 48 yaş arasında olduğu açıklandı. Katılım gösteren kişilerin büyük bir bölümünün lise ve üniversite mezunu olduğu belirtildi.

Katılan kişilerin %30’u eşini aldattığını kabul etmiş durumda…