Engeliler için faizsiz konut kredisi kampanyası olan bankalar

Engeliler için faizsiz konut kredisi kampanyası olan bankalar

Bankalar engelliler için faizsiz konut kredi kampanyası düzenlemektedir. Gerekli şartları sağlayan fiziksel engelli bireyler bireysel konut kredisi sağlanıyor. İşte en uygun faizsiz konut kredisi veren bankalar.

Engelli bireylere kredi konusunda destekleyici kampanyalar düzenlenmektedir. Bankalar, engelli bireylere faizsiz konut kredilerinde kişiye göre farklı olanaklar sunabilmektedir. Engelli bireylere devlet ve özel bankalar tarafından sağlanan imkanlar konusunda; Ziraat Bankası, Halkbank, QNB Finansbank, Denizbank ve Aktifbank öne çıkmaktadır.

Faiz Konut Kredisi Detayları

Engelli bireylere faizsiz konut kredisi sağlanırken birtakım şartların da yerine getirilmiş olması talep edilmektedir. Bu bağlamda başvuruda bulunan bireylerin çalışması gerekmektedir. Çalışma süresi minimum 6 ay olmalı ve sigorta primi en az 600 gün süreyle düzenli olarak ödenmelidir. Başvuruda bulunan bireyin kredi notunun iyi durumda olması gerekmektedir. Daha önce takibe alınanlara, kredi notu düşük seviyede olanlara kredi sağlanamamakla birlikte, kişiye yalnızca fiziksel engeli bulunması halinde kredi olanağı tanınmaktadır.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredisi

Ziraat Bankası, 60 ay vadeyle kredi olanağı sağlamaktadır. Kampanyadan hem engelli bireyin eşi hem de 18 yaşından küçük çocukları da faydalanabilmektedir. Bu bağlamda engelli maaşının aynı bankadan alınması gerekmediği gibi, başvuru için gerekli şartların sağlanması kredi alabilmek için yeterli olmaktadır.