Emekliye uygun faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar

Emekliye uygun faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar

Emekli olan vatandaşlar her ne kadar maaşlarını alsalar bile kimi zaman hayatlarını devam ettirmeye yetmemektedir. Bu yüzden bankaların kapılarını çalabilmektedirler. Bu bağlamda emekliye uygun faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar araştırılmaktadır. İşte en uygun koşullar altında emekli vatandaşlara kredi veren bankalar…

Ziraat Bankası, her zaman verdiği hizmetler ile vatandaşların gözdesi konumunda yer almaktadır. Ziraat Bankası maaşını kendi kapsamı altından alan emekli vatandaşlar için konut ve ihtiyaç kredisi gibi hizmetlerde bazı kolaylıklar sağlamaktadır. Emeklinin Artısı Paketi kapsamında %0.99 faiz oranı ile 100.000 TL seviyesine kadar olan konut kredilerinde emekli vatandaşlara uygun koşullar sunulmaktadır. Tüketici kredisi olarak 20.000 TL seviyesindeki krediler %1.49 faiz oranı ile sunulmaktadır.

Aynı zamanda maaşını banka kapsamından alacağının garantisini veren yeni müşterilere de aynı koşullar altında kredi imkanı tanınmaktadır.

Aktifbank- PTT Emekliye Anında Kredi

Maaşını PTT üzerinden almakta olan emeklilere %2.45 faiz oranı ile 60.000 TL seviyesine kadar verilmektedir.

Kredi Tahsis Ücreti Şekerbank’ta Yok

Şekerbank, emekli vatandaşlara %1.69 faiz oranı ile 100.000 TL seviyesine kadar kredi imkanı vermektedir. 60 ay vadeli kredi hizmetinden faydalanan vatandaşlardan kredi tahsis ücreti alınmamaktadır.

Denizbank Transfer Kredisi

Maaşını Denizbank kapsamında alan emekli vatandaşlar için banka tüm kredileri tek çatı altında verme imkanı tanımaktadır. Refinansman yapmak isteyen vatandaşlara daha kolay hizmet vermeyi amaçlayan banka emeklilere karşı faiz indirimi de yapmaktadır.