Elektronik Cihazlar Montörleri maaşı ne kadar? Elektronik Cihazlar Montörlerinin görevleri nelerdir?

Elektronik Cihazlar Montörleri maaşı ne kadar? Elektronik Cihazlar Montörlerinin görevleri nelerdir?

Son dönemde internet üzerinden araştırılan mesleklerden biri olan elektronik cihazlar montörleri maaşı ne kadar belli oldu. 2021 yılı elektronik cihazlar montörleri maaşlarına ilişkin bilgiler haberimizde.

Kulaklık ve uydu haberleşme cihazları gibi mikro elektronik cihazları, büyüteçler, el aletleri ve punto kaynağı kullanarak monte eden, kondansatörleri ve birçok elektronik tüplerini monte eden kişiler elektronik cihaz montörleri adını almaktadır.

Elektronik cihazlar montörlerinin görevleri nelerdir?

Elektronik cihazlar montörleri işletmenin genel çalışma kurallarına göre, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ek olarak:

-Kulaklık ve uyduhaberleşme cihazları gibi mikro elektronik cihazları, büyüteçler, el aletleri ve punto kaynağı kullanarak monte edenler,

-Kondansatörlerisarmak ve kondansatörleri monte etmek,

-Elektronik tüplerini (radyo lambaları) monte etmek gibi görev ve işlemleri yerine getirir.

Elektronik cihazlar montörleri, meslek birim grubu olarak elektrikli ve elektronik ekipman montajcıları grubunda yer almaktadır.

Elektronik cihazlar montörleri ne kadar maaş alır?

Elektronik cihazlar montörlerinin aylık maaşı ortalama 3 bin 260 liradır. En düşük maaşları 2 bin 826 lira olurken, en yüksek maaşları ise 5 bin 350 liradır. Elektronik cihazlar montörü olmak için en az ilköğretim mezunu olmak gerekmektedir.