Elazığ deprem yardmı için ne kadar para toplandı?

Elazığ deprem yardmı için ne kadar para toplandı?

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için hem kamu hem de vatandaşlar harekete geçmişti. AFAD Başkanlığı, ''Elazığ deprem yardımı için ne kadar para toplandı?'' sorusunu yanıtladı. İşte Elazığ depremi için toplanan toplam tutar.

Elazığ’da 6.8 büyüklüğündeki deprem 41 can almış ve söz konusu depremle birlikte yurt genelinde binlerce kişi elini taşın altına koyup bağışlarda bulunmuştu. AFAD, depremzedelere yardım için toplanan toplam tutarı kamuoyuyla paylaştı.

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’ın Sivrice ilçesinde deprem sonrasında AFAD Başkanlığı tarafından 25 Ocak 2020 günü başlatılan yardım kampanyası sonucunda 99.449.710.34 TL bağış toplandığı belirtildi. Yardım kampanyası kapsamında bağışların halen devam ettiği de aktarılan bilgiler arasında bulunuyor.

Acun Ilıcalı dev bir kampanyaya imza atmıştı

TV8 patronu Acun Ilıcalı, 26 Ocak 2020 günü Elazığ depreminde hasar gören depremzedeler için 59.455.010 TL bağış topladı. AFAD Başkanlığı, deprem sürecinde yardımseverlik duygusunu sergilemiş ve afetzede vatandaşlara destek sağlamaya çalışan vatandaşlar için ‘’Elinden gelen her türlü desteği afetzede vatandaşlarımıza sağlamaya çalışan aziz Milletimizin çok kıymetli fertlerine şükranlarımızı sunarız." ifadelerini kullandı.