E-Devlet Sitesi Elektrik Aboneliği Başvurusu Yapma İşlemleri

E-Devlet Sitesi Elektrik Aboneliği Başvurusu Yapma İşlemleri

Daha önceleri mevcut durumdan daha zor ve karışık olan Elektrik ve Su aboneliği alma işlemleri artık Edevlet sistemi üzerinden yapılabilecektir. E-devlet sitesi elektrik aboneliği nasıl alınır ve neler gerekli gibi bilgiler yazımızda bulunmaktadır.

E-DEVLET ELEKTRİK ABONELİĞİ BAŞVURUSUNDA BULUNMA

Elektrik ve Su abonelikleri an itibariyle E-devlet üzerinden online olarak yapılabilecektir. Uzun süredir gerçekleşmesi beklenen bu yenilik artık harekete geçti ve abonelikler online olarak kolaylıkla yapılabilecektir. Önceleri çokça evrak işlemi ile vakit kaybına neden olan abonelik işlemleri şimdi online olarak tek bir tıkla hayata geçirilebilecek Vatandaşların artık Elektrik, Su ve Doğalgaz abonelikleri için şubelere gitmelerine gerek olmayacak ve bu tarz işler için daha hızlı ve kolay bir şekilde hayata geçirilecektir. Abonelik işlemleri sistemden yürütülebileceği gibi iptal işlemleride aynı yöntemle gerçekleştirilebilecektir. Bu yeni sistem ile vatandaş ile birlikte kurumların da yükü hafifleyecek. E-devlet elektrik başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar E-devlet elektrik başvurusunda nasıl bulunulur, intenetten elektrik başvurusu nasıl yapılır gibi bilgileri aramaya başladı. İşte E-devlet elektiril aboneliği almak için yapılacak işlemler.

E-Devlet Elektrik Aboneliği Başvurusu artık tüm vatandaşlar için hiçbir yere gitmeye gerek kalmadan online olarak yapılabilecektir.İntenetten elektrik başvurusu nasıl yapılır diye soranlar için sizlere bu durumu açıkladık.

E-devlet adresi üzerinden TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi yazarak karşınıza çıkan sayfaya bulunduğunuz bölgenin elektrik şirketi adını girerekBireysel Abonelik Başvurusu bölümüne ardından " Yeni Başvuru" kutucuğuna tıklamanız gerekiyor. Sonrasında sırasıyla;

Sorgulama Yöntemi Seçimi,

Tesisat Bilgileri Tarife Seçimi Poliçe ve Mülkiyet Bilgileri,

Sözleşme Gönderim ve İletişim Bilgileri,

Ön izleme,

İşlem Sonucu,

Adımlarını geçerek elektrik aboneliğinizi online olarak hayata geçirmiş olacaksınız.

Abonelik işlemleri için E-devlet sisteminden başvuruda bulunamayanalr ve yapmak istemeyenler hala eski sistemde bulunduğu gibi bu tarz işlemleri şubelere giderek yapabilirler. Bu tarz işlemlerde vakit kaybetmemek ve işlemlerle uğraşmak istemeyenler sistem üzerinden kolay bir yolla başvurularını gerçekleştirebilecekler. Elektrik başvuru prosedürleri basamaklarını yukarıda olduğu gibi adım adım takip ederek yapabilirsiniz.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nden gelen açıklamalara göre : "Dijital Dönüşüm Ofisi olarak koordine ettiğimiz ve @ticaret Bakanlığımızın çıkarmış olduğu mesafeli satış mevzuatı ve diğer yönetmeliklerde yapılan düzenlemelerle, vatandaşlarımız artık "Elektrik, Doğalgaz, Su ve Telekom aboneliklerini e-Devlet üzerinden de yapabilecek. Bu yeni uygulama, Elektrik ve Doğalgaz abonelikleri kapsamında 18 Şubat 2019 itibariyle başlayacak. Yakında diğer abonelikleri de uygulamaya dahil ederek, milletimize yaraşır şekilde dijitalleşmeyi ülkemizin her hanesine ulaştırmaya devam edeceğiz."