E-Devlet abonelik fesih ve iptal başvuruları nasıl yapılır?

E-Devlet abonelik fesih ve iptal başvuruları nasıl yapılır?

E-devlet sisteminin yeni hizmetiyle abonelik işlemlerini sonlandırmak artık çok kolay. İşlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar için e-devlet abonelik fesih ve iptal başvurularının nasıl yapıldığına dair detaylı bilgiyi içeriğimize ekledik.

E-devlet sistemi hizmetlerine, ‘Abonelik İptali Başvurusu’nu ekleyerek vatandaşlara zaman kazandırmaya başladı. Vatandaşların üzerlerine kayıtlı olan bir aboneliği sonlandırmak için artık kurumlarda uzun sıralar beklemesine gerek kalmadan, e-devlet sistemini kullanarak işlerini kolayca halledebilecekler.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından vatandaşların hizmetine sunulan ‘Abonelik Fesih Başvurusu’ ile aboneliğin bulunduğu kurum seçildikten sonra, ‘Fesih Başvurusu’ yapmak için abonelik iptalinin gerçekleşmesi gerekmektedir. Haberimizde 12 firmanın Abonelik İptali Başvuru işlemlerine dair detaylı bilgiyi aktaracağız.

Vodafone abonelik iptali başvurusu işlemleri

E-devlet ile üzerinize kayıtlı faturalı ve faturasız Vodafone hatlarınızın iptalini sağlayabilirsiniz. Abonelik İptali işleminizi yapmadan önce taahhütlü cihaz alımı ya da taahhütlü tarife paketi olmalıdır. Vodafone Abonelik İptali Başvurusu için uygulamanız gereken adımlar sırasıyla şöyledir:

- T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte e-Devlet’e giriş yapın.

- Sayfanın üst bölümünde yer alan arama kısmına “Vodafone Abonelik İptali” yazın ve aratın.

- “Fesih Başvurusu Yap” butonuna tıklayın.

Vodafone Net abonelik iptali başvurusu işlemleri

Adınıza daha önceden kaydedilmiş ve Vodafone’a ait olan intenet hizmetinizin iptalini e-devlet ile sağlayabilirsiniz. Taahhütlü Tarifeden yararlanmıyorsanız, sorunsuz olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Vodafone Net Abonelik İptali Başvurusu için uygulamanız gereken adımlar şunlardır:

- T.C. kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile e-Devlet’e girin.

- Sayfanın en üst bölümünde yer alan arama kısmına “Vodafone Net Abonelik İptali” yazın.

- Vodafone Net Abonelik bilgilerinizi okuyup onayladıktan sonra “Fesih Başvurusu Yap” butonuna basın.

Türk Telekom abonelik iptali başvurusu işlemleri

E-devlet ile Faturalı dilerseniz de Faturasız hatlarınızın iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Türk Telekom Abonelik İptali Başvurusu işlemi için şu adımları izleyin:

- T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile e-Devlet sitesine giriş yapın.

- Açılan sayfadan “Türk Telekom Abonelik İptali” için arama yapın.

- Karşınıza çıkan sayfadaki Türk Telekom abonelik kayıtlarınızdan Türk Telekom GSM’i seçerek işleme devam edin.

- Türk Telekom abone kayıtlarınızı gözden geçirerek, “Fesih Başvurusu Yap” butonuna tıklayın ve işlemi sonlandırın.

TTNet abonelik iptali başvurusu işlemleri

TTNet Abonelik İptali Başvurusu ile hizmet almış olduğunuz intenet hizmetini iptal edebilirsiniz. TTNet’ten aldığınız intenet hizmetinde taahhüt söz konusu ise belirli bir miktarda Taahhüt Cayma Bedelini ödemeniz gerekeceğini unutmayın. TTNet Abonelik İptali Başvurusu işlemi için şu adımları takip edin:

- Mobil İmza, Banka, T.C. Kimlik Kartı veya Elektronik İmza’nız ile e-Devlet sitesine girin.

- İlk açılan sayfadan “TTNet Abonelik İptali” işleminiz için sorgulama başlatın ve öneriler arasından ilk sıradaki öneriyi seçerek işleme devam edin.

- Ardından yeni sayfadaki TTNet aboneliklerinizden TTNet İntenet’i seçerek ilerleyin.

- TTNet abone bilgilerinizi kontrol edip, “Fesih Başvurusu Yap” seçeneğine basın.

Turkcell abonelik iptali başvuru işlemleri

Turkcell Abonelik İptali Başvurusu ile üzerinize kayıtlı hatlarınızdan aboneliğini iptal edebilirsiniz. Turkcell Abonelik İptali işleminden önce Turkcell Müşteri Hizmetleri ile görüşerek hattınızın üzerinde taahhütlü bir cihazın ya da tarife paketinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Turkcell Abonelik İptali Başvurusu işlemi için:

- e-Devlet sitesine girin.

- Ekranda “Turkcell Abonelik İptali” işleminiz için arama çubuğunu kullanarak sorgu başlatın.

- Ardından açılan sayfada bulunan Turkcell’e kayıtlı hatlarınız arasından iptal etmek istediğiniz hattı seçerek ilerleyin.

- Turkcell hat bilgilerinizi gözden geçirdikten sonra “Fesih Başvurusu Yap” seçeneğine tıklayın.

Superonline abonelik iptali başvuru işlemleri

STurkcell’den almış olduğunuz intenet hizmetinizi kolayca sonlandırabilirsiniz. Abonelik iptal işlemi boyunca uygulamanız gereken birkaç adım vardır. Superonline Abonelik İptali Başvurusu işlemi için yapmanız gerekenler:

- e-Devlet platformuna giriş yapın.

- “Superonline Abonelik İptali” işleminiz için ekranın üst kısmında bulunan arama çubuğundan arama işlemi başlatın ve uygun seçeneği seçerek işleme devam edin.

- Ardından Superonline aboneliklerinizden Superonline’ı seçerek iptal işlemi için ilerleyin.

- “Fesih Başvurusu Yap” butonuna dokunun.

Millenicom abonelik iptali başvuru işlemleri

Millenicom Abonelik İptali Başvurusu ile Millenicom’dan aldığınız intenet hizmetinizi sonlandırabilirsiniz. Millenicom İntenet Sağlayıcısı, taahhütsüz olarak hizmet veren bir sağlayıcı olduğu için Taahhüt Cayma Bedeli ile karşılaşmayacaksınız ancak yine de Millenicom’da taahhütlü bir hizmet alıp almadığınızı kontrol etmenizde yarar var. Millenicom Abonelik İptali Başvurusu için şu adımları izleyin:

- e-Devlet platformuna giriş yapın.

- Arama kısmına “Millenicom Abonelik İptali” yazarak arama işlemini başlatın.

- Abone olduğunuz Millenicom hizmetinizi seçip, “Devam Et” butonuna basın.

- Millenicom Abonelik bilgilerinizi okuduktan sonra doğruluğunu onaylayın ve “Fesih Başvurusu Yap” butonuna basın.

Türksat abonelik iptali başvuru işlemleri

Türksat Abonelik İptali Başvurusu için hizmet aldığınız aboneliğinizi sokağa çıkmadan iptal edebilir, hiçbir ücret ödemeden yalnızca birkaç dakika içerisinde işleminizi tamamlayabilirsiniz. Abonelik İptali işleminiz öncesinden Türksat’ta Taahhütlü bir tarife paketi kullanmadığınızdan emin olun. Türksat Abonelik İptali Başvurusu için takip etmeniz gereken adımlar şunlardır:

-T.C. Kimlik Kartı veya Elektronik İmza bilgileriniz ile e-Devlet’e giriş yapın.

- Giriş yaptıktan sonra açılan ilk sayfadan “Türksat Abonelik İptali”’ni aratarak işlem yapmak istediğiniz bilgilere ulaşın.

- Ardından karşınıza çıkan abonelik listesinden Türksat İntenet Sağlayıcınızı seçerek Abonelik Fesh İşlemi’ne ilerleyin.

- Türksat Abonelik bilgilerinizin doğruluğuna göz attıktan sonra “Fesih Başvurusu Yap” butonuna tıklayın.

D-Smart abonelik iptali başvuru işlemleri

D-Smart, Türkiye’de sıklıkla tercih edilen TV ve İntenet sağlayıcısıdır. D-Smart Abonelik İptali Başvurusu sayesinde TV veya İntenet hizmeti aldığınız D-Smart ile satıcı-müşteri ilişkinizi dilediğiniz an bitirebilirsiniz. Abonelik İptali işleminiz öncesinde aklınıza takılan sorular varsa D-Smart Müşteri Temsilcileri ile görüşerek aklınızdaki sorulara çözüm bulabilirsiniz. D-Smart Abonelik İptali Başvurusu yapabilmeniz için izlemeniz gereken yol şu şekildedir:

- Kimlik numaranız ve şifreniz ile e-Devlet sitesine giriş yapın.

- Giriş yaptıktan sonra açılan ilk sayfadan “D-Smart Abonelik İptali” işlemini aratın.

- Ardından açılan sayfadaki abonelik listesinden D-Smart TV ve İntenet’i seçerek Abonelik İptali işlemi için ilerleyin.

- D-Smart için iptal etmek istediğiniz servisin bilgilerini kontrol ettikten ve doğruluğundan emin olduktan sonra “Fesih Başvurusu Yap” seçeneğine tıklayın.

TurkNet abonelik iptali başvuru işlemleri

TurkNet ile “Abonelik İptali Başvurusu” yaparak aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. TürkNet aboneliğiniz için iptal sürecini başlatmadan önce taahhür durumunu kontrol edin. TürkNet Abonelik İptali Başvurusu işlemi için:

-T.C. Kimlik numaranız ile e-Devlet'e ücretsiz giriş yapın.

- Giriş işleminizin ardından açılan sayfadan “TürkNet Abonelik İptali”için sorgulama yaparak ilerleyin.

- Açılan sayfadaki TürkNet aboneliklerinizden iptal etmek istediğiniz aboneliğinizin yanında bulunan kutuyu işaretleyerek devam edin.

- Son olarak TürkNet abonelik bilgilerinize göz atıp, “Fesih Başvurusu Yap” butonuna tıklayın.

Digitürk abonelik iptali başvuru işlemleri

Digitürk Abonelik İptali Başvurusu taahhüt olsa da olmasa da birkaç adım işlemi takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Taahhüt süresi dolmayan hizmetlerinizde Taahhüt Cayma Bedeli ödemeniz gerekeceğinden dolayı önceden sorgulama yapmanız gerekiyor. Digitürk Abonelik İptali Başvurusu işleminizi gerçekleştirebilmek için şu adımları takip edin:

- e-Devlet sistemine giriş yapın .

- Arama kısmından “Digitürk Abonelik İptali” işleminiz için arama yapın.

- Yeni sayfadaki Digitürk abonelik paketlerinizden iptal etmek istediğiniz paketi seçin.

- Son olarak kontrollerinizi yapın ve “Fesih Başvurusu Yap” butonuna tıklayın.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.