Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı sınav tarihleri belli oldu

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı sınav tarihleri belli oldu

Milli Savunma Bakanlığı'nun yayınladığı duyuruyla Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı sınav tarihleri belli oldu. Adayların tabii tutulacakları süreçler kamuoyuyla paylaşıldı. Başvuru sahipleri 18-22 Haziran 2019 tarihlerinde sınav merkezlerinde hazır bulunacak.

Milli Savunma Bakanlığı; Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımları için süreci başlattı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı için başvuruda bulunan adaylar 10 Haziran 2019 günü sınava girecekler. Yalnızca Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde sözleşmeli er alımları başvurusunda bulunan adaylar 18-22 Haziran 2019 tarihleri arasında sınavlara tabii tutulacaklar.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından duyuru yapılacak ve adayların hangi aşamalara tabii tutulacakları yeni güncellemelerle birlikte kamuoyuna duyurulacaktır.

MSB Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı’nın yayınladığı duyuruda;

MSB KKK ve DKK sözleşmeli er başvuru şartlarını taşıyan adaylar faaliyetlere çağırılacak,

Başvuru sahiplerinin sınavları 12-14 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacak, adaylar MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacak,

KKK veya DKK komutanlığının her ikisine de başvuru yapan adaylar yalnızca tek bir sınava katılım sağlayacak ve katılım sağladıkları sınavda başarılı olmaları halinde;

Evrak kabul, fiziki yeterlilik testi, mülakat, sağlık raporu ve güvenlik soruşturması süreçlerine tabii tutulacak,

Adaylar Fiziki Yeterlilik Testi’ne katılırken spor kıyafetlerini yanlarında bulunduracak,

Eksik veya yanlış bilgi girişi yapılması halinde işlemler iptal edilecek şeklinde paylaşıldı.

Adaylar, alımlara ilişkin yeni gelişmeler olması halinde https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden takip edebilecek.