Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Operasyon Mesajı Sonrası Sınırda Hareketlilik

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Operasyon Mesajı Sonrası Sınırda Hareketlilik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fırat'ın doğusuna operasyon mesajları vermesiyle terör örgütü PKK/PYD'li teröristlerin siper ve tünel kazmaya başladığı öne sürüldü. Silahlı teröristlerin tünel ve siper inşaatlarında görevlendirilmek üzere 150 işçi getirdiği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın operasyon açıklaması sonrasında Şanlıurfa Ceylanpınar İlçesi karşısında PKK kontrolündeki Resulayn ilçe kırsalında teröristlerin siper ve tünel kazı çalışması yaptığı öğrenildi. Fırat’ın doğusuna düzenlenecek askeri harekât öncesinde PKK/PYD’li teröristlerin; siper ve tünel kazmaya devam ettiği aktarıldı.

Teröristlerin tünel ve siper inşaatlarında görevlendirilmek üzere 150 işçi getirdiği aktarıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Zaferler Halkasına Bir Yenisini Ekleyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı için paylaştığı mesajda Ağustos ayının tarihte daima zaferler ayı olarak geçtiğini işaret ederek ‘’Yaklaşık iki hafta sonra idrak edeceğimiz Malazgirt Zaferi’nden Mercidabık Seferine, İstiklal Harbimizin zirvesi olan 30 Ağustos Zaferi’nden Kıbrıs çıkarmasına kadar pek çok dönüm noktasını bu ay içinde yaşadık.’’ diye konuşmuştu.

Suriye sınırlarında oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna ilk darbenin Fırat Kalkanı Harekâtı ile vurulduğunun altını çizen Erdoğan, ‘’Yine bir Ağustos günü başlattık. İnşallah bu Ağustosta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz.’’ diye belirtmişti.