Cezaevi arkadaşı tarafından öldürüldü

Cezaevi arkadaşı tarafından öldürüldü

Bursa'da 72 yaşındaki emekli polis İsmet Çatak cezaevi arkadaşı tarafından boş bir arazide katledildi.

Dün Bursa'da boş bir arazide ceset ihbarı alan polis ekipleri olay yerine gittiğinde cesedin 72 yaşındaki İsmet Çatak isimli bir vatandaşa ait olduğunu belirledi. Kişi araştıran polis Çatak'ın 2011 senesinde bir kadını vurarak öldürdüğü için cezaevine girdiği ve yılbaşında tahliye edildiğini tespit edildi.

Cinayet olduğundan şüphelendiği olayın üzerine giden ekipler güvenlik kameralarını da izleyince yaşlı adamın öldürülmeden 1 gün gün önce Bursa otogarında ki görüntülerini buldu. Otogar görüntülerini izleyen polis ekipleri İsmet ÇATAK'ın Bursa otogarından ceza evi arkadaşı 49 yaşındaki Ali T. isimli bir vatandaş ile bir araca binerek ayrıldığını tespit etti.

BAŞINA DEMİR ÇUBUKLA VURARAK ÖLDÜRMÜŞ

Ali T.'yi yakalayan cinayet büro ekipleri ikilinin arasında çıkan arazinin satışı konusunda ki anlaşmazlıktan dolayı 72 yaşındaki İsmet ÇATAK'ın cezaevi arkadaşı tarafından demir çubukla başına vurularak öldürüldüğü ve yaşlı adamı öldürüren katil Ali T.'nin daha sonra Çatak'ın üzerinde buluna bir miktar dövizide alarak kaçtığını tespit etti.

Sorgusu tamamlanan 49 yaşındaki katil adliyeye sevk edildi.