Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi ne zaman vizyona girecek?

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi ne zaman vizyona girecek?

Naim Süleymanoğlu’nu anlatan yeni bir sinema filmi yapılıyor. Cep Herkülü lakabıyla gönüllerde taht kuran milli haltercinin yaşamı filme konu olacak. İşte detaylar…

Dünya halter rekortmeni milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan bir sinema filmi geliyor. Yeteneğiyle gönüllerde taht kuran başarılı sporcunun filmi Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu olacak. Milli Halterci, haltere 10 yaşında başlamıştı. 10 yaşını canlandıracak çocuk oyuncular, antrenmanlarda heyecanlı anlar yaşadı.

Geçmişte Bulgaristan’da 10 yaşlarında haltere başlayan milli sporcu için arkadaşları Kalemendo lakabı takmıştı. Ardından yaşadığı başarılarla lakabı değişti ve Cep Herkülü denmeye başlandı.

Önder Feyzioğlu’nun yönetmenliğini yaptığı ve Barış Pirhasan’ın senaryosunu yazdığı filmin çıkış tarihi merak ediliyor. Filmin 25 Ekim 2019 tarihinde vizyonda olacağı konuşulmakta.

Naim Süleymanoğlu, 10 yaşında haltere başlayarak dünyada en erken yaşta halter sporuna başlayan sporcu oldu. Spora başladığında henüz 1 metre 18 santim boyunda ve 22 kilo ağırlığındaydı. Normalde bu spora başlama yaşı 13’tü.

Türkiye sporunun en önemli isimlerinden olan Naim Süleymanoğlu’nu yetenekli oyuncu Hayat Van Eck canlandırırken, haltere başladığı zamanları Batuhan Davutoğlu, biraz daha büyük hallerini ise Deniz Ali Cankorur oynayacak. Filmdeki boks antrenmanlarında eğlenceli görüntüler yaşandı. Film yakında sinemalarda olacak.