Bir Yangın Haberi de İstanbul'dan! Park Halindeki Minibüs Alev Aldı!

Bir Yangın Haberi de İstanbul'dan! Park Halindeki Minibüs Alev Aldı!

İstanbul'un Bağcılar semtinde park edilmiş bir minibüsün gece saatlerinde aniden alev alması semtte panik yarattı. Henüz sebebi belirlenemeyen yangına yönelik olarak itfaiye müdahalesi gecikmedi.

Türkiye'nin çeşitli noktalarında, son 6 aylık periyod içerisinde meydana gelen araç yangınları devam ediyor. Hareket halinde veya park etmiş halde olduğu fark etmeksizin ağırlıklı olarak toplu taşıma araçlarında meydana gelen bir yangın da İstanbul'da gerçekleşti. Bağcılar semtinde park halindeki bir minibüsün geç saatlerde aniden alev alması semtte korkuya neden olurken, olay yerine hızlı bir şekilde intikal eden itfaiye ekipleri yangını söndürdü. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, aracın kullanılmaz hale geldiği bilgisi paylaşıldı.

Sebebi Belirlenemedi, İlk Değerlendirmeler Şaşırttı

İstanbul'un sembolik bölgelerinden birisi haline gelen ve sık sık olay çıkan Bağcılar semtinin Merkez Mah. 670 no'lu sokağında park halindeki yolcu minibüsünde yangın çıkması çevre sakinlerini korkuttu. 34 M 0913 plakalı yolcu minibüsünün neden yandığı henüz tespit edilemezken, yangının araç genelinde hızlı bir şekilde yayılmış olması kundaklama şüphesi uyandırdı. Söndürme çalışmalarından sonra aracın kullanılamaz hale geldiği öğrenilirken, yangının nedeninin kundaklama olabileceği üzerinden duruluyor.