Bedelli askerlik 2020 sevk tarihleri belli oldu!

Bedelli askerlik 2020 sevk tarihleri belli oldu!

Pandemiden dolayı ertelenen bedelli askerlik sevk tarihleri belli oldu. Askere gidecek olan vatandaşlarımız bedelli askerlik sevk tarihlerini merak ediyor.

Bedelli askerlik sevk tarihleri sonunda açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından resmi site üzerinden açıklanan Ağustos ve Eylül 2020 Celp ve Sevk Dönemi tarihleri sonrasında vatandaşlarımız araştırmalarını sürdürüyor. Askere gidecek olan vatandaşlarımız bedelli askerlik sevk tarihlerini merak ediyor.

Açıklanan tarihlere göre yedek subaylık ve yedek astsubaylık yapacak olanlarla erbaş ve erler 1. Grup sevk işlemleri 4 ve 8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Erbaş ve erlerin 2. Grup sevk tarihleri ise 25 ve 29 tarihleri arasında yapılacak. Bunların 3. Grup sevk tarihleri de 13 ve 17 Eylül tarihleri arasında tamamlanacak. Bedelli askerlik yapacak olanların sevk belgelerini 25 ve 29 Ağustos tarihleri arasında alması gerekiyor. Sevk işlemleri ise 29 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek.

Bedelli askerlik, yedek subay adayları ve yedek astsubay adayları ile erbaş ve erlerin Ağustos ve Eylül 2020 celp dönemleri açıklandı. Buna göre yedek subay adayları ve yedek astsubay adayları ile erbaş ve erlerin 1 Temmuz 2020 tarihine kadar yoklama yaptırmışlarsa askerliğe alınacaklardır. Bu kişilerin e-devlet üzerinden ya da en yakın askerlik şubesinden yoklama yaptırmaları gerekmektedir. Sınıflandırmaya dair sonuçlar Ağustos ayının ilk haftasında yine e-devlet sistemi üzerinden açıklanacaktır.