Bankaya Gitmeden Sıra Numarası Nasıl Alınır? Randevu Sistemi

Bankaya Gitmeden Sıra Numarası Nasıl Alınır? Randevu Sistemi

Günümüzde birçok finansal işlemin kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde yapıldığı kurumlar olan bankalarda, bekleme sürelerini azaltmak için bankaların uyguladığı bazı yöntemler bulunmaktadır. Bankaya gitmeden nasıl sıra numarası alınır? diye merak ediyorsanız haberimizi okumaya devam edin.

Günümüzde, fatura ödeme, para gönderme, kredi kullanma gibi birçok işlemi bankalar aracılığıyla halledebilmek mümkün hale gelmiştir. Haliyle birçok işlemin yapıldığı bankalarda, özellikle maaş ödemesi olan günlerde yoğun kuyruklarla karşılaşılabilir. İnsanların bankalarda geçirdiği süreleri azaltmak amacıyla birçok yenilik yapılmıştır. Bu yenilikler mobil şubeler ve intenet bankacılığıdır. Ancak bazı işlemler için sadece banka şubesine giderek halletmeniz gerekebilir.

Bankalarda Çok Beklemeden Sıra Alma Yöntemleri

- Bankalarda geçirilen süreleri azaltmak amacıyla uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin başında, bankaların kendi müşterileri olanlara öncelik tanıdığı bir sistem olan bankaya ait kredi ya da banka kartınızı sıra alma cihazına göstererek sıra alabilirsiniz. Eğer kartınız yanınızda değilse endişelenmeyin. Zira bankaların bunun için çözümü, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızdır. T.C Kimlik Numaranızı da girerek öncelikli müşteriler arasına girebilirsiniz.

- Bir diğer yöntem ise sıramatik uygulamaları. Günümüzde birçok insan akıllı telefon ya da tabletler kullanmakta. Bankalarda, şubelerdeki yoğunluğu en aza indirgemek amacıyla müşterilerine sundukları intenet bankacılığı ya da mobil bankacılık kanalları aracılığıyla işlemlerini gerçekleştiremeyen müşterileri için, bankadaki yoğunluğu azaltmak amacıyla bir uygulama geliştirmişlerdir. Akıllı cihaz kullancıları Android cihazlarından Google Play Store, iOs kullacıları ise Apple Store’a giriş yaparak bankalarına ait sıramatik uygulamasını indirerek, bankaya gitmeden sıra alabilir, uygulamadan sıranın ne durumda olduğunu inceleyebilir ve ona göre banka şubesinde hazır bulunabilirler. Ancak bu hizmetten şimdilik sadece iki banka müşterileri yaralanabiliyor. Bu bankalar ise Deniz Bank ve Garanti Bankası olmaktadır.

Randevu Sistemi

Bankalarda randevu sistemi henüz gelmemiş olmakla birlikte, bazı işlemler için randevu alabilmeniz mümkündür. Öneğin, hesabınızda bulunan yüklü bir miktarda nakiti çekmek istediğiniz zamanlarda, bankaya önceden haber vererek, bankanın uygun gördüğü zaman diliminde banka şubesine giderek paranızı çekmeniz mümkün.